Oto Emiraty, jakich nie znacie!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Oto Emiraty, jakich nie znacie!
DubajFoto: pixabay.com/rivella

- Emiraty różnią pod względem stopnia konserwatywności. W Dubaju można najwięcej - przekonuje Aleksandra Chrobak, która przez kilka lat mieszkała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Posłuchaj

Oto Emiraty, jakich nie znacie! (Świat z lotu Drozda/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Ludzie - bez względu na czas, miejsce i wyznawany system wartości - łączą się w pary i tworzą związki, z których czasem rodzą się ich potomkowie. Nie inaczej jest w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, choć na ten nietypowy twór państwowy patrzymy zwykle przez pryzmat ich bogactwa. Aleksandra Chrobak, autorka książki "Beduinki na Instagramie", spojrzała inaczej i w codziennym życiu mieszkańców Emiratów szukała tego, co buduje damsko-męskie relacje, romanse i małżeństwa. Opowiedziała o tym na naszej antenie.

W audycji można było również usłyszeć Piotra Strzeżysza - długodystansowego rowerzystę, który znowu jest w trasie. Po ostatniej, wielomiesięcznej wyprawie z Alaski do Patagonii, Piotr jedzie tą samą trasą, lecz w drugą stronę! Z Argentyny opowiedział, jak przebiega jego - jak sam mówi - "wycieczka".

Dominik Szmajda również jest zapalonym rowerzystą, jednak od pewnego czasu próbuje swoich sił również jako piechur. Po raz kolejny wyruszył do kongijskich lasów deszczowych i słuchaczom Trójki opowiedział, co stamtąd przywiózł.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji, w której mówiliśmy również o wyprawie krajowej - z południa na północ w linii prostej przez Polskę. Jedzie Marcin Korzonek, a ze sobą ma rower typu fatbike oraz... ponton.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Autor:
Paweł Drozd
Data emisji: 3.08.2016
Godzina emisji: 0.05

pd/mk

Polecane