Młodzieńcza radość, 12 ton pierogów i... mizeria

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Młodzieńcza radość, 12 ton pierogów i... mizeria
Kraków, 29.07.2016. Pielgrzymi zgromadzeni na krakowskich Błoniach podczas drogi krzyżowej z udziałem papieża FranciszkaFoto: PAP/Leszek Szymański

- Uwielbiam mizerię! - powiedział spotkany przez Kubę Witkowskiego uczestnik Światowych Dni Młodzieży z Nigerii. Dariusz Rosiak przyznał natomiast: "brakuje mi słów, by opisać to, co działo się wczoraj na ulicach Krakowa..."

Posłuchaj

Młodzieńcza radość, 12 ton pierogów i... przebojowa mizeria (Studio Światowych Dni Młodzieży/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W tym wydaniu "Studia Światowych Dni Młodzieży" przybyszów do Krakowa pytaliśmy o to, jak smakuje im polska kuchnia. Jakie typowo polskie dania organizatorzy ŚDM serwują pielgrzymom? 

Światowe Dni Młodzieży - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

W audycji rozmawialiśmy też z młodymi katolikami, którzy przyjechali do Polski z Indii. Jak na co dzień wygląda ich rzeczywistość? O to pytała Magdalena Skajewska. Damian Kwiek spotkał z kolei Amerykanów, z którymi rozmawiał o tym, jak spędzają w Krakowie czas wolny. A co tak bardzo zachwyciło Dariusza Rosiaka? Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

Jedno jest pewne, na ulicach Krakowa można spotkać młodych z całego świata...

***

Tytuł audycji: Studio Światowych Dni Młodzieży
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Autorzy materiałów: Kuba Witkowski, Magdalena Skajewska, Damian Kwiek
Data emisji: 30.07.2016
Godzina emisji: 8.35

Studio Światowych Dni Młodzieży wyemitowano w ramach audycji "Zapraszamy do Trójki - ranek", którą prowadziła Katarzyna Borowiecka.

fbi

Polecane