Chrześcijaństwo w Afryce. "Ostatnie słowo należy do nadziei"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Chrześcijaństwo w Afryce. "Ostatnie słowo należy do nadziei"
Pielgrzymi zgromadzeni podczas drogi krzyżowej, z udziałem papieża Franciszka na krakowskich Błoniach. Papież będzie przebywał w Polsce do 31 lipca, biorąc udział w odbywających się w tym czasie XXXI Światowych Dniach MłodzieżyFoto: PAP/Marcin Obara

- Bardzo często w czasie tej pielgrzymki papież mówił o okrucieństwie, bólu, śmierci, co może się wydawać dziwne, ale takie jest życie. Miejmy tego świadomość, ale tak jak w szpitalu, tak i tu ostatnie słowo nie należy do cierpienia, a nadziei - mówi ks. dr Wojciech Węgrzyniak, biblista.

Posłuchaj

Jakie są nadzieje dla chrześcijaństwa w Afryce? (Studio Światowych Dni Młodzieży/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W specjalnym cyklu audycji specjalnych ze Światowych Dni Młodzieży, podczas których rozważaliśmy temat chrześcijaństwa w Europiew Ameryce Łacińskiejna Bliskim Wschodziew Azji, przyszedł czas na kolejny region - Afrykę.

 - Afryka jest kontynentem uchodźców i to, co się tam dzieje pod tym względem, jest nieporównywalne z innymi miejscami na świecie. Można o uchodźcach mówić w różny sposób, ale czy stać nas na to, by się nad nimi pochylić i dotknąć ich ran, nie skupiać się na sobie, lecz nieść uleczenie? Na to potrzeba ogromnej odwagi - mówi ks. Piotr Jan Karp, pallotyn.

Światowe Dni Młodzieży - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji, w której opowiadaliśmy m.in. o doświadczeniach polskich misjonarzy pracujących w Afryce. Jakie są nadzieje dla Kościoła Katolickiego na tym kontynencie?

***

Tytuł audycji: Studio Światowych Dni Młodzieży

Prowadzi: Dariusz Rosiak

Relacja: Damian Kwiek

Goście: ks. Mirosław Gucwa (Republika Środkowej Afryki), Sophie (chórzystka, pracowniczka organizacji humanitarnej), ks. dr Wojciech Węgrzyniak (biblista, Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie), ks. Piotr Jan Karp (misjonarz, pallotyn, dawniej pracujący na Wybrzeżu Kości Słoniowej)

Data emisji: 29.07.2016

Godzina emisji: 22.06

sm/fbi

 

Polecane