Jak pogodzić skłóconych wiernych na Bliskim Wschodzie?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak pogodzić skłóconych wiernych na Bliskim Wschodzie?
XXXI Światowe Dni Młodzieży połączone z pielgrzymką papieża Franciszka do Polski, trwają od 26 do 31 lipcaFoto: PAP/Marcin Obara

- Mamy życie, a to jest największy dar, dzięki któremu osoby różnych wyznań mogą się dogadać. Światłym muzułmanom bardzo zależy, by chrześcijanie pozostali na Bliskim Wschodzie, a by tak się stało, trzeba uratować Liban – mówi ksiądz Abuna Kazimierz Gajowy.

Posłuchaj

Jaka jest przyszłość chrześcijaństwa na Bliskim Wschodzie? (Studio Światowych Dni Młodzieży/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Na Bliskim Wschodzie narodziło się chrześcijaństwo i żył Jezus Chrystus. Dziś w wielu miejscach tego regionu wyznawcy tej wiary napotykają na szereg problemów. Czy kryzys chrześcijaństwa w tej części świata doprowadzi do jego zaniku na Bliskim Wschodzie?

- Na Bliskim Wschodzie trudno mówić o jakiejkolwiek sytuacji komfortu. Dlatego staramy się pomagać ludziom przeżywać codzienność w zupełnie inny sposób - opowiada o swojej działalności ks. Paweł Kowalski.

Światowe Dni Młodzieży - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

W programie mówiliśmy o sytuacji chrześcijan w Aleppo i innych miastach Bliskiego Wschodu. Czy te kraje z perspektywy Kościoła powinny być postrzegane jako misja? Jak można przyczynić się do renesansu chrześcijaństwa na tych terenach?

***

Tytuł audycji: Studio Światowych Dni Młodzieży

Prowadzi: Dariusz Rosiak

Relacja: Marcin Gutowski

Goście: ks. Paweł Kowalski (jezuita), Tony Homesy (jezuita z Aleppo w Syrii), Abuna Kazimierz Gajowy (misjonarz, od 30 lat mieszkający na Bliskim Wschodzie)

Data emisji: 26.07.2016

Godzina emisji: 21.09

sm/ei

Polecane