Lider The Waterboys: wyprzedziliśmy muzykę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Lider The Waterboys: wyprzedziliśmy muzykę
Mike Scott (P) z zespołem The Waterboys podczas koncertu w Vila Nova de Gaia w północnej Portugal w marcu 2008 rokuFoto: PAP/EPA/JOAO ABREU MIRANDA

- Myślę, że we wczesnych latach 80. wyprzedziliśmy muzykę - mówi Mike Scott, lider zespołu The Waterboys, który 6 czerwca wystąpi w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Posłuchaj

Mike Scott w wywiadzie dla Trójki - część pierwsza (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

The Waterboys zagrają w Trójce! >>>

- W latach 60. byłem wielkim fanem The Beatles, w latach 70. - Davida Bowiego, potem był jeszcze punk rock. W latach 80. nic specjalnego nie działo się w muzyce w Anglii - nie lubiłem synth-popu, nie podobał mi się new romantic, ani też brzmienie lounge. Dlatego wyszedłem poza te nurty i stworzyłem własny - opowiada Mike Scott.

W rozmowie z Piotrem Stelmachem artysta mówi również o międzygatunkowych poszukiwaniach, nagrywaniu kolejnych płyty i okolicznościach powstania największego przeboju grupy - utworu "The Whole Of The Moon". Tłumaczy też, dlaczego woli pisać piosenki w Edynburgu, ale nagrywać je w Londynie. Zdradza także, czy dziś równie krytycznie jak przed laty ocenia rządy Margaret Thatcher.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania audycji, w której nie zabrakło utworów z repertuaru The Waterboys - zarówno tych najbardziej popularnych, jak i mniej znanych.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzący: Piotr Stelmach
Gość:
Mike Scott (lider The Waterboys)
Data emisji: 4.05.2016
Godzina emisji: 15.12, 17.22

mk

Polecane