Trójka na XVI Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2016"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka na XVI Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2016"
Festiwal "Dwa Teatry" to unikatowe w skali europejskiej i przyciągające gwiazdy oraz widzów przedsięwzięcie mediów publicznychFoto: flickr/naaven

W dniach 23-25 maja w Sopocie odbędzie się XVI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry".

Polskie Radio - współorganizator festiwalu - zaprasza nie tylko do pełnego teatralnych atrakcji Trójmiasta, ale również na specjalne audycje poświęcone imprezie.

Radiowa Trójka przekaże relacje prosto z Sopotu, gdzie obecna będzie Barbara Marcinik. Przygotowane przez nią materiały będą pojawiać się na antenie Programu 3 od poniedziałku do środy (23-25 maja) w audycji "Do południa" (ok. godz. 11.45). Temu wydarzeniu poświęcone będzie również specjalne wydanie "Klubu Trójki" we wtorek 24 maja (godz. 21.05). Podsumowanie Festiwalu Dwa Teatry w "Trójce pod Księżycem" w piątek 27 maja o godz. 00.05.

Obszerne informacje o festiwalu można znaleźć również na stronie: www.polskieradio.pl/dwateatry.

Przypomnijmy: Festiwal "Dwa Teatry" to unikatowe w skali europejskiej i przyciągające gwiazdy oraz widzów przedsięwzięcie mediów publicznych. Najważniejszą częścią XVI edycji tej imprezy są - odbywające się od 23 do 25 maja w sopockim Multikinie (ul. Bohaterów Monte Cassino 63) - prezentacje 20 słuchowisk wyprodukowanych przez Polskie Radio i publiczne rozgłośnie regionalne, 12 spektakli Teatru Telewizji oraz 10 produkcji radiowych biorących udział w konkursie słuchowisk dla dzieci i młodzieży.

Otwarcie Festiwalu odbędzie się w poniedziałek 23 maja o godz. 20.00 na Scenie przy Skwerze Kuracyjnym obok Molo. W trakcie uroczystości Stanisława Celińska i Henryk Talar odbiorą Wielkie Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2016". W programie wieczoru koncert zespołu Kobiety.

Nie zabraknie również prezentacji konkursowych Teatru Polskiego Radia (komputerowe stanowiska odsłuchowe w Sopotece, ul. T. Kościuszki 14 - od poniedziałku do środy w godz. 10.00-18.00).

Ponadto w ramach festiwalu zaprezentowanych zostanie kilka cykli tematycznych - m.in. "Dwa Teatry Różewicza", "Zawsze Szekspir", "Marcin Wrona w Teatrze TV" czy "Dwa Teatry czytają Sienkiewicza". W programie również liczne imprezy towarzyszące, m.in. spotkania z gwiazdami i twórcami, warsztaty, wystawy i koncerty.

Laureatów nagród poznamy w środę 25 maja podczas gali w hotelu Sheraton o godz. 20.00.

Na wszystkie pokazy i przesłuchania konkursowe oraz imprezy towarzyszące - wstęp wolny.

Szczegółowy program festiwalu na stronach www.polskieradio.pl/dwateatry i www.dwateatry.tvp.pl.

Polecane