Trzustka, plecy, jelito grube. Uważaj na emocje

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trzustka, plecy, jelito grube. Uważaj na emocje
Ból pleców jest coraz powszechniejszą dolegliwością wśród ludzi, którzy długie godziny spędzają na siedząco. W audycji radzimy, jak temu zapobiegać Foto: Glow Image/ East News

- Wszystko, co przeżywamy, zapisuje się w ciele. Zarówno te dobre, jak i złe emocje. W ten sposób mogą nawet powstawać choroby - przestrzegała w Trójce Grażyna Dobroń.

Posłuchaj

Rady na temat wpływu emocji na kondycję różnych części ciała (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Somatoterapeutka Emilia Żurek podkreślała natomiast, że ciało wpisuje nawet te emocje, których sobie nie uświadamiamy. - Dowodem na to twierdzenie może być fakt, że ciało dziecka jest bardzo miękkie i giętkie. - Z czasem jest ono coraz bardziej sztywne, bo w różne miejsca naszego ciała wpisują się różne emocje - tłumaczyła.

Jak radzić sobie ze sztywnością karku, nadgarstków i bólem pleców? Jakie emocje zapisują się w trzustce i co może jej szkodzić? Co stoi za zaciśniętymi zębami, a jakie problemy z emocjami mają negatywny wpływ na jelito grube? O tym wszystkim można usłyszeć w audycji, w której zdradziliśmy też sposoby na uwolnienie z ciała emocji. Są i specjalne porady dla osób, które długo siedzą.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Emilia Żurek (somatoterapeutka, coach)
Data emisji: 19.04.2016
Godzina emisji: 11.16

ei/mk

Polecane