Wiesław Ochman, czyli chłopak z Pragi

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wiesław Ochman, czyli chłopak z Pragi
Wiesław OchmanFoto: Andrzej Bołdaniuk

- Najlepiej czuję się na Pradze. Do końca z niej nie wyjechałem , choć objechałem świat dookoła już kilka razy. Warszawska Praga jest we mnie od początku - mówi Wiesław Ochman, gość Marcina Zaborskiego.

Posłuchaj

Wiesław Ochman gościem Marcina Zaborskiego (Biuro Myśli Znalezionych/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Kiedy debiutował, londyński "Times" pisał o nim, że jest artystą, który "może błysnąć na każdej scenie operowej świata". Hamburski dziennik "Morgenpost" przewidywał, że "w bardzo krótkim czasie cały świat będzie podziwiał ten głos". Z kolei "Frankfurter Allgemeine Zeitung" oceniał, że "jest śpiewakiem belcanto najlepszej szkoły, porywającego legato, osiągającym bez wysiłku najwyższe tony".

Wybitny tenor, reżyser i malarz - Wiesław Ochman - był gościem marcowej odsłony cyklu "Biuro Myśli Znalezionych". W rozmowie z Marcinem Zaborskim wrócił do miejsc, w których zaczynała i rozwijała się jego kariera. Były to nie tylko najważniejsze muzyczne sceny świata, ale też - między innymi Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.


Zaproszenie do rozmowy z Wiesławem Ochmanem przyjęli: mezzo-sopranistka Małgorzata Walewska, aktor Leonard Pietraszak oraz dziennikarz i krytyk muzyczny Jacek Marczyński. Na muzycznej scenie Trójki w studiu im. Agnieszki Osieckiej pojawił się natomiast wspaniały duet: Andrzej Jagodziński i Nika Lubowicz.


Zapraszmy do wysłuchania audycji, w której Wiesław Ochman zdradza, jaka była pierwsza pieśń przez niego zaśpiewana i co robił z drewnianym beczkami, które robił znajomy bednarz.

***

Tytuł audycji: Biuro Myśli Znalezionych
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Wiesław Ochman (śpiewak)
Data emisji: 27.03.2016
Godzina emisji: 21.05

mp/mg

Polecane