Jak rozstać się i nie stracić siebie? Radzą Marta Niedźwiecka i Zbigniew Izdebski

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak rozstać się i nie stracić siebie? Radzą Marta Niedźwiecka i Zbigniew Izdebski
Rozstanie i nic więcej? Często istnieje możliwość naprawy związkuFoto: Glow Images/East News

- Życie pokazuje, że najczęściej rozstajemy się po polsku, czyli do bólu. Tylko niektórym udaje się zakończyć związek z klasą - mówił w Trójce prof. Zbigniew Izdebski.

Posłuchaj

Jak rozstać się i nie stracić siebie? (Trójka/Seks nas powszedni)
+
Dodaj do playlisty
+

Seksuolog przyznał, że nie jest zwolennikiem utrzymywania związku za wszelką cenę. Może to być niekorzystne zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci takiej pary. - Nie jestem za reanimowaniem związków, które nie istnieją. Zgadzam się jednak, że czasami decyzja o rozstaniu wynika z niepełnej wiedzy o sytuacji. Z tego, że ludzie czują się pozbawieni możliwości dogadania się, nadziei na to, że da się coś zrobić - powiedział gość Trójki.

Natomiast trenerka Marta Niedźwiecka tłumaczyła, że kryzys w związku ma wielką moc rozwojową. Można z niego wyjść decydując się na rozstanie, ale można też przejść do nowej fazy relacji. - W tym znaczeniu rozstania nie muszą być końcem - powiedziała. Jej zdaniem moment rozstania potrafi być też uwalniający. Znika bowiem ciężar przymusu bycia razem, a pojawia się poczucie wolności i możliwość decydowania o sobie.

Zaproszeni do audycji goście mówili też m.in. o tym, czy można pogodzić rozstanie z religijnością. Eksperci tłumaczyli, dlaczego łatwo podejmujemy decyzję o rozwodzie oraz dlaczego kryzys w związku bywa najwyższą formą bliskości. Kiedy należy się poddać i zrezygnować, a kiedy walczyć o związek?

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadzi: Joanna Mielewczyk
Goście: prof. Zbigniew Izdebski (seksuolog), Marta Niedźwiecka (seks coach)
Data emisji: 1.02.2016
Godzina emisji: 00.05

tj/ei

Polecane