Kto i dlaczego będzie mógł podsłuchiwać obywateli?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kto i dlaczego będzie mógł podsłuchiwać obywateli?
Projekt zakłada, że nowe zasady kontroli operacyjnej prowadzonej przez policję i służby specjalne oraz dostępu do bilingów wejdą w życie 7 lutego. To konieczność, ponieważ zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny przepisy przestaną obowiązywać 6 lutegoFoto: pixabay.com/CC0 Public Domain

Do Sejmu trafił projekt Prawa i Sprawiedliwości nowelizacji ustawy o policji i służbach specjalnych. Szczegóły dokumentu rozpalają emocje…

Posłuchaj

Goście Kuby Strzyczkowskiego o nowelizacji ustawy o policji i służbach specjalnych (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Ochrona obywateli przed nieuprawionymi podsłuchami wzrasta. Najlepszym przykładem na to jest zapis w nowelizacji mówiący o tym, że systematycznie, co kilka miesięcy, sąd będzie oceniał, czy dany podsłuch trzeba utrzymywać, czy należy go zakończyć - mówi Arkadiusz Czartoryski z PiS.

- Krytykowaliśmy projekt przedstawiony przez PO, teraz krytykujemy projekt PiS. Ten ostatni jest oparty na tym, co wcześniej przygotowali senatorowie Platformy. Zakłada dodatkowe pogorszenie standardów ochrony prywatności użytkowników telefonów komórkowych czy internetu - mówi z kolei Wojciech Klicki z Fundacja Panoptykon.

Co Fundacja Panoptykon zarzuca politykom, którzy przygotowali projekt? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi:
Kuba Strzyczkowski
Goście:
Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna), Marek Wójcik (PO), Tadeusz Iwiński (SLD), Jakub Kulesza (Kukiz'15), Arkadiusz Czartoryski (PiS), Wojciech Klicki (Fundacja Panoptykon)
Data emisji:
29.12.2015
Godzina emisji:
12.08

mp/ei

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane