Trójka na T-Mobile Nowe Horyzonty

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka na T-Mobile Nowe Horyzonty
Plakat promujący Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty

Od 23 lipca do 2 sierpnia Program 3 relacjonować będzie ze stolicy Dolnego Śląska najważniejsze wydarzenia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.

Trójka od lat jest partnerem medialnym tej imprezy. Tegoroczna 15. edycja festiwalu, który co roku gromadzi we Wrocławiu nie tylko znakomite filmy i ich twórców, ale również tłumy amatorów dobrego, ambitnego kina, odbędzie się w dniach 23 lipca – 2 sierpnia 2015 roku. Pokazanych zostanie 340 filmów (w tym 217 pełnometrażowych) z 54 krajów.

Seanse będą odbywały się w Kinie Nowe Horyzonty oraz na wrocławskim Rynku. Po raz dziesiąty gospodarzem wydarzenia jest miasto Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016. Wydarzeniem festiwalu będzie przegląd kina Litwy – 21 filmów fabularnych, od klasyków z czasów ZSRR po współczesne dokonania, doceniane na światowych festiwalach przez krytyków i publiczność. A bohaterem tegorocznej retrospektywy został Philippe Garrel – najbardziej bezkompromisowy z francuskich kontynuatorów francuskiej Nowej Fali.

Tradycyjnie przez 11 dni festiwalu na pięknym dziedzińcu średniowiecznego Arsenału Miejskiego będzie działał plenerowy Klub Festiwalowy, w którym wystąpią zagraniczne i polskie gwiazdy muzyki klubowej.

Muzyczne atrakcje Nowych Horyzontów>>>

Przez cały czas we Wrocławiu będą dziennikarze Trójki: Katarzyna Borowiecka, Ryszard Jaźwiński, Jan Niebudek i Michał Nogaś. Dzięki audycjom, nadawanym z Kina Nowe Horyzonty, słuchacze będą mieli okazję poznać gości imprezy, usłyszeć pierwsze recenzje zaprezentowanych filmów i relacje z wydarzeń muzycznych towarzyszących festiwalowi. W studiu Programu 3 pojawią się też najwybitniejsi twórcy światowego kina.

Ryszard Jaźwiński zaprasza na specjalne wydania: "Trójkowo, filmowo" (26 lipca i 2 sierpnia o godz. 14.05), "Fajnego filmu" (23 i 24 lipca oraz od 27 do 31 lipca o godz. 10.45), "Klubu Trójki" (28 lipca o godz. 21.05), a także – wraz z Michałem Nogasiem – na "Radiowy Dom Kultury" (25 lipca i 1 sierpnia, godz. 12.05). Wydarzeniom podczas festiwalu poświęcony zostanie również "Klub Trójki", który poprowadzi Katarzyna Borowiecka (29 lipca, godz. 21.05).

Relacje Ryszarda Jaźwińskiego, Michała Nogasia oraz Katarzyny Borowieckiej i Jana Niebudka z Nowych Horyzontów pojawią się na antenie Programu 3 także w audycjach "Do południa”, "LP-Trójka" i popołudniowym "Zapraszamy do Trójki”.

Ponadto Trójka nada z Wrocławia specjalne wydanie "Klubu Trójki" Michała Nogasia. Tematem audycji będzie Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016 (poniedziałek 27 lipca, godz. 21.05).
Tradycją festiwalu stały się spotkania wokół dobrej literatury. W tym roku będą się odbywały w nowym miejscu na festiwalowej mapie – w BarBarze przy ul. Świdnickiej. W programie rozmowy z: Sylwią Chutnik, Małgorzatą Szejnert, Łukaszem Orbitowskim i Jakubem Żulczykiem. Dyskusje prowadzą Michał Nogaś i Szymon Kloska (Instytut Książki). Ponadto już po raz drugi widzowie będą mogli wypożyczyć między seansami ciekawe, starannie wyselekcjonowane pozycje w Bibliotece Festiwalowej działającej w Kinie Nowe Horyzonty. Inicjatywa wraca na festiwal dzięki współpracy Instytutu Książki, Programu 3 Polskiego Radia i Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Polecane