Sobociński - "trzecie oko" Wojciecha Smarzowskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sobociński - "trzecie oko" Wojciecha Smarzowskiego
Ojciec Piotra Sobocińskiego Juniora, słynny operator Piotr Sobociński, zmarł w 2001 rokuFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Mógłbym przez dwa lata napisać CV z odrzuconych projektów - mówił o pracy przy filmie "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego ulubiony operator reżysera, Piotr Sobociński.

Posłuchaj

Piotr Sobociński o pracy na planie filmu "Wołyń" (Fajny film, Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

"Wołyń", jak przyznał Piotr Sobociński, to kino epickie. Prace na planie tego filmu trwają już dwa lata, co uniemożliwia operatorowi zaangażowanie się w inne projekty. Autor zdjęć do "Róży" i "Drogówki" Wojciecha Smarzowskiego, nie potrafił jednak odmówić współpracy i przy tym obrazie.

- Wojtek zapewnił mi debiut, scenariusz jest dobry, to postanowiłem się zaangażować – podkreślił. Sobociński zaznaczył, że jedyne wątpliwości wynikały stąd, że w filmie "Wołyń" jest dużo okrucieństwa. - Pomyślałem, że przez to nie chcę go robić, choć z drugiej strony ktoś musi - zaznaczył.

Artysta opowiadał też, jak jego nowo narodzona córeczka przyczyniła się do podjęcia przez niego współpracy z Łukaszem Palkowskim przy filmie "Bogowie".

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Piotr Sobociński (operator filmowy)
Data emisji: 22.06.2015
Godzina emisji: 10.45

pkur/fbi

Polecane