Andrzej Turski - znakomity dziennikarz w trudnych czasach
2015-05-27, 02:05 | aktualizacja 2015-06-09, 10:06
Andrzej Turski pracę w Polskim Radiu zaczynał od... parzenia kawy. Dzięki niemu w czasie stanu wojennego została reaktywowana Trójka. - Choć przyszło mu funkcjonować w trudnych czasach, wydaje mi się, że sobie poradził - mówi Anna Morawska.
Posłuchaj
Legenda Trójki powstała, co przypomina Jerzy Sosnowski, w latach 70. XX wieku. Stan wojenny mógł doprowadzić do upadku programu, jednak dzięki Andrzejowi Turskiemu tak się nie stało. - Trójka w pewnym sensie stała się radiem młodzieżowym, bo z taką redakcją przyszedł tu Andrzej. Nastawiono się na młodych słuchaczy, prezentowano dużo muzyki, a do Turskiego przychodził m.in. Zbigniew Hołdys - opowiada współautorka książki "7 dni. Świat Andrzeja Turskiego".
Andrzej Turski w Polskim Radiu - wyjątkowe nagrania i zdjęcia >>>
Anna Morawska ujawnia, w jakich momentach redaktor radiowy i telewizyjny potrafił przekląć i co najbardziej go oburzało. W książce "7 dni. Świat Andrzeja Turskiego" pojawiły się również opowieści, dotyczące życia prywatnego dziennikarza napisane przez Urszulę Chincz - córkę bohatera książki. Jaki miał charakter oraz jaki był w życiu zawodowym i prywatnym? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.
Andrzej Turski patronem studia emisyjnego radiowej Trójki >>>
***
Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Jerzy Sosnowski
Gość: Anna Morawska (dziennikarka, "telewizyjna córka" Andrzeja Turskiego, współautorka wraz z Urszulą Chincz książki "7 dni. Świat Andrzeja Turskiego")
Data emisji: 26.05.2015
Godzina emisji: 21.07
sm/mk