Tłumy zwiedzających na 19. Pikniku Naukowym

Na Stadionie Narodowym czekała moc atrakcji naukowych i nie tylko. Można było spotkać dziennikarzy Trójki. Dla tych, którzy nie mogli do nas dotrzeć, przygotowaliśmy relacje na antenie i relację wideo na stronie internetowej.

Tłumy zwiedzających na 19. Pikniku Naukowym

Katarzyna Pruchnicka i Artur Andrus spotkali się ze słuchaczami w namiocie Trójki

Foto: P. Kurek/ PR

Ewa Dudzińska opowiada o atrakcjach Pikniku Naukowego (Serwis Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

W największej w Europie popularnonaukowej imprezie plenerowej brało udział ponad 150 instytucji z kraju i zagranicy. W specjalnych stanowiskach zaprezentowanych zostało niemal 800 pokazów, które w widowiskowy sposób tłumaczyły zjawiska z zakresu optyki i wielu innych dziedzin nauki.

- Mnie zafascynowała muzyka laserowej harfy - przyznała reporterka Trójki Ewa Dudzińska. Na pikniku było też dużo kwiatów, bo jeden z wiodących tematów to fotosynteza.

Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik opowiadał o teleskopie, którym można na żywo oglądać wyjątkowy obraz Słońca. Sam sprawdził też, co prezentują inni wystawcy. - Udało mi się raz obejść teren Pikniku i przyznam, że ciężko sprawdzić wszystkie atrakcje. I na pewno każdy znalazł tu coś dla siebie - mówił w Trójce.

<<<19. Piknik Naukowy na żywo. Oglądaj relację>>>

W namiocie Trójki można było przez cały dzień spotkać naszych znanych i lubianych dziennikarzy. Była okazja do rozmowy, zrobienia wspólnej fotografii albo zdobycia autografu na książce bądź na płycie. Po sąsiedzku "rozstawił się" zawsze przyjazny Słuchaczom trójkowy Sklepik Walendzik.

19. Piknik Naukowy. Niech oczaruje cię światło>>>
Oto program spotkań z dziennikarzami Trójki:

O całym wydarzeniu opowiadaliśmy w serwisach informacyjnych!

<<<Czytaj więcej o 19. Pikniku Naukowym>>>

19. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbył się 9 maja 2015 roku, w godz. 11.00-20.00, na Stadionie Narodowym w Warszawie.


Piknik Naukowy jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej, organizowaną wspólnie przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez spektakularne eksperymenty i doświadczenia - zarówno proste, związane z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowsze dokonania współczesnych uczonych. Piknik Naukowy jest wydarzeniem unikatowym na skalę globalną, przyciąga wielu zagranicznych gości i stanowi wzór do naśladowania - swoje Pikniki organizują Ukraina, Gruzja, Chorwacja, Rosja i Litwa. Od 2013 r. Piknik Naukowy odbywa się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Odtwarzacz jest gotowy. Kliknij aby odtwarzać.