Kwiecień plecień

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kwiecień plecień
Wrocław ma Trójkowy Znak Jakości, a Trójka ma we Wrocławiu swojego krasnala. O wszystkim opowiemy w audycji Foto: K. Goleniewska/ PR3

Nowa Muzyka Żydowska - Zając haftuje - Wrocław z Trójkowym Znakiem Jakości - NADA - targi w Białymstoku - Unsound - Miesiąc Fotografii w Krakowie - RMAWW - Big Book Festival. O tym wszystkim w "Radiowym domu kultury".

Zaczynamy, polecamy! Agnieszka Obszańska wybrała Unsound Festival przedstawia: Wake Up Call! - wiosenną imprezę w Sali Balowej Hotelu Forum i zaproszenie na UNSOUND Toronto! Agnieszka Szydłowska rozmawiała z Krzysztofem Wachowiakiem o nadchodzącym w Toruniu festiwalu NADA, a przy okazji odwiedziliśmy toruński klub NRD. Tymczasem Michał Nogaś obrał kierunek Podlasie! Po to, by zobaczyć książki, dużo książek. Nowości, nowe wydania i wznowienia. Spotkania z autorami, warsztaty dla dorosłych i dla dzieci. Polecamy 4. Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku. Odbędą się w następny weekend.

Zgodnie z zapowiedzią, powrócił do studia RDK-u Tomasz Gutkowski. W rozmowie z Michałem Nogasiem przedstawił program tegorocznego - już trzynastego!, czas leci, leci nieubłaganie - Miesiąca Fotografii w Krakowie. Temat główny to konflikt! A co poza tym? (festiwal, rzecz jasna, z Trójkowym Znakiem Jakości!).

/

A propos! Od wczoraj Wrocław jest pierwszym miastem na świecie, które ma taki znak :) "Oficjalnie" działo się wczoraj wiele - przeniesliśmy się w czasie i przestrzeni dzięki korespondencji Gabi Darmetko.

<<< Wrocław z Trójkowym Znakiem Jakości >>>

Naszym gościem był także Miron Zajfert. Odwiedził nas - tradycyjnie o tej porze roku - w związku z szóstą odsłoną festiwalu Nowa Muzyka Żydowska. (…) Możesz czerpać z tradycji, ale musisz robić swoje. Musimy iść z duchem czasu i nie zamieniać muzyki żydowskiej w muzeum (…) - te słowa wybitnego kompozytora i klarnecisty Davida Krakauera były i pozostają artystyczną busolą twórców festiwalu. A w niedzielę 72. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - pierwszego zbrojnego (na taką skalę) wystąpienia przeciwko hitlerowskim okupantom.

W Katowicach, na deskach Teatru Śląskiego, oglądać już można - wyczekiwany - "Czarny ogród" Jacka Głomba. To adaptacja wspaniałej książki Małgorzaty Szejnert. Z reżyserem rozmawiała Anna Dudzińska.

(mat.
(mat. promocyjne)

Odwiedziła nas także Anna Król, szefowa Big Book Festivalu. Wyjaśniła, dlaczego "Człowiek nie pies i czytać musi" i o co chodzi z hasłem tegorocznej edycji wydarzenia, które z naszym Znakiem Jakości odbędzie się w Warszawie między 12 a 14 czerwca.

(mat.
(mat. prasowe)

Słuchaliśmy także Iwony Zając, która zapraszała na wystawę do Szwecji! "BLEKINGESÖM MED NYA VINGAR / Haft z Blekinge".

 

Iwona

W telefonicznym skrócie byliśmy dzisiaj w Szczecinie - na festiwalu ZOT, przyjrzeliśmy się Inwazji Barbarzyńców w Poznaniu i nasłuchiwaliśmy wieści z Portu Literackiego!

Na FB jesteśmy 24/7

szydłowska&obszańska&nogaś

Polecane