The Libertines headlinerem Open'er Festival 2015

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
The Libertines headlinerem Open'er Festival 2015
Grupa The Libertines wystąpi na Open'er Festival 2015Foto: mat. promocyjne

The Libertines, jedna z ikon brytyjskiego rocka, na pierwszym koncercie w Polsce! Amerykańska formacja Alabama Shakes zaprezentuje w Gdyni swój nowy album "Sound & Color".

Posłuchaj

Libertines i Alabama Shakes na Open'er Festival 2015 (Program alternatywny/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

The Libertines
W relacji dwóch muzyków - Pete'a Doherty'ego i Carla Barâta zawiera się cała skomplikowana historia The Libertines, jednego z najważniejszych brytyjskich zespołów XXI wieku. Od pierwszych chaotycznych koncertów w londyńskich mieszkaniach, przez wydanie debiutanckiego singla "What a Waster", klasyczny album "Up The Bracket", uzależnienie od narkotyków i odsiadkę w więzieniu Doherty'ego, po oficjalne rozwiązanie zespołu w 2004 roku. To historie, którymi żyła nie tylko muzyczna część Wielkiej Brytanii. Ostatni koncert The Libertines zagrali w Paryżu, w grudniu 2004 roku, kilka miesięcy po premierze drugiego albumu. Dziś ich powrót wydaje się trwalszy niż kiedykolwiek wcześniej. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, muzycy pracowali w Tajlandii nad nowym albumem i ogłosili kilka festiwalowych koncertów.
Jedyna składanka w dyskografii The Libertines "Time For Heroes" wypełniona jest w całości przebojami, a przecież złożyły  się na nią utwory tylko z dwóch płyt i kilka singli!  I taki też będzie ich pierwszy polski koncert - jak swoiste the best of zagrane polskiej publiczności po raz pierwszy, w oryginalnym składzie.

Alabama Shakes
Dziś, kiedy ogłaszamy ich występ w Gdyni, są w przededniu wydania nowego, drugiego w swojej karierze albumu, "Sound & Color". - Daliśmy sobie trochę czasu, żeby skomponować ten album i jesteśmy z tego powodu zadowoleni - powiedziała Brittany Howard, wokalistka i gitarzystka zespołu o "Sound & Color". - Udało się nam usiąść i pomyśleć o tym, co jest dla nas ekscytujące, sprawdzić wszystkie rzeczy, które chcieliśmy zawrzeć na naszym pierwszym albumie. Ta płyta jest różnogatunkowa. Teraz będzie nawet ciężej odpowiadać na pytanie: jakiego rodzaju muzykę gracie?.

"Sound & Color" jest długo oczekiwanym następcą debiutanckiego "Boys & Girls", który przyniósł grupie trzy nominacje do nagrody Grammy, w tym dla Najlepszego Nowego Artysty. Album pokrył się złotem (ponad pół miliona sprzedanych płyt w USA) i utorował Alabama Shakes drogę do bycia jednym z najbardziej znanych koncertowych zespołów na świecie.

To już kolejni artyści ogłoszeni przez organizatorów gdyńskiego festiwalu. Kto jeszcze wystąpi w tym roku na Babich Dołach?

Swans zagrają na Open'er Festival 2015! >>>
Alt-J gwiazdą Open'era 2015! >>>

(mat. promocyjne/mp)

Polecane