Metronomy na Orange Warsaw Festival 2015

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Metronomy na Orange Warsaw Festival 2015
Zespół Metronomy wystąpi na Orange Warsaw Festiwal 2015Foto: mat. prasowe

Do line-upu tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival dołącza kolejny wykonawca. Metronomy zagrają w niedzielę 14 czerwca.

Posłuchaj

+
Dodaj do playlisty
+

Metronomy to trzyosobowy zespół z Devon w Wielkiej Brytanii, którego główną siłą napędową jest wokalista Joseph Mount. Ich ostatni album, "Love Letters", już w tytule nawiązuje do doznań i sposobów ich komunikowania, do tych rzeczy, które zawsze są obecne.

Muzycy na płycie próbują stworzyć nowe brzmienie w stary, sprawdzony sposób. Przeplatają elektroniczne i eksperymentalne dźwięki z tradycyjnymi metodami nagrywania. A to wszystko nie po to, żeby być retro, ale by pokazać dawne standardy jakości oraz stanąć w jednym szeregu z najlepszymi.

To, co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku lat, również im pomaga. Wydany w 2011 roku album "The English Riviera" zebrał świetnie recenzje krytyków, skutkując nominacją do nagrody Mercury. Album został nazwany "wizjonerskim" (magazyn "NME") i "szykownym" ("The Times"). "The Evening Standard" określił nagranie jako "rewelacje", a"i-D" okrzyknął muzyków "pionierami". Zespół wyprzedał bilety na koncert w Royal Albert Hall, pojechał w trasę po Europie i Ameryce Północnej. Po takich osiągnieciach wiele zespołów zdecydowałoby się osiąść na laurach, ale to nie w stylu Metronomy.

Orange Warsaw Festival 2015 odbędzie się w dniach od 12 do 14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Festiwal potrwa 3 dni, a na 3 scenach wystąpi 49 wykonawców.

 

Dotychczas ogłoszeni wykonawcy to: Muse, The Chemical Brothers, Incubus, Noel Gallagher’s High Flying Birds, Bastille, Mark Ronson (DJ Set), Hey, Metronomy, FKA twigs, Nosowska, Big Sean, Paloma Faith, Parkway Drive, Papa Roach, Three Days Grace, Asking Alexandria, Mela Koteluk, Maria Peszek, Molesta Ewenement, Łąki Łan, Gooral, Palma Violets, Wolf Alice, Sheppard, Kamp!, Bokka, Kari, Kadebostany, Birth of Joy, Carrion, Coria, Cosovel, Baasch, Lari Lu oraz K Bleax.

(mat. promocyjne, mk)

Polecane