Tegoroczni zdobywcy Kolosów - o przygodzie, walce i samotności

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tegoroczni zdobywcy Kolosów - o przygodzie, walce i samotności
Finaliści Kolosów za rok 2014. Z przodu Aleksander Doba, który dwukrotnie przepłynął kajakiem AtlantykFoto: Adrian Larisz / Kolosy.pl

- To była walka z koszmarnymi warunkami, atakami hipotermii i sztormami - opowiada Adrian Gronek, który w 14 dni przebiegł 830 km na Alasce.

Posłuchaj

Paweł Drozd rozmawia z tegorocznymi zdobywcami Kolosów (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W weekend w Gdyni zakończyły się 17. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, popularnie zwane Kolosami. Wyróżnienie za wyczyn roku zdobył Krzysztof Suchowierski, który zrealizował międzynarodową rowerową wyprawę drogami pamięci. Jednym z jej celów było oddanie hołdu osobom represjonowanym na Syberii. - Mróz przyczyniał się do tego, że nasze przerwy były minimalne, a co za tym idzie - wysiłek stawał się bardzo odczuwalny - mówi.

Nagrodę specjalną otrzymał Aleksander Doba - za ponowne, samotne przepłynięcie kajakiem Atlantyku. W audycji wymieniamy innych laureatów prestiżowych nagród i prezentujemy fragmenty rozmów, które przeprowadził z nimi Paweł Drozd.

Aleksander Doba: kajakarstwem zaraziłem całą rodzinę

***

Tytuł audycji: Do południa

Prowadził: Paweł Drozd

Goście: Piotr Tomza (rzecznik prasowy Kolosów), Krzysztof Suchowierski (zdobywca wyróżnienia za wyczyn roku), Adrian Gronek (w 14 dni przebiegł 830 km na Alasce), Karolina i Aleksander Klajowie (laureaci wyróżnień)
Data emisji: 19.03.2014
Godzina emisji: 10.15

fbi

Polecane