Za nami festiwal "Trójka górom" w Szklarskiej Porębie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Za nami festiwal "Trójka górom" w Szklarskiej Porębie
Spotkanie z Marią Czubaszek poprowadziła dyrektor Programu 3 Magda JethonFoto: www.szklarskaporeba.pl

- Kto zdecydował się być w Szklarskiej Porębie, ten jest wygrany - powiedział Michał Olszański, który podkreślał doskonałą atmosferę i pogodę podczas pierwszej edycji festiwalu "Trójka Górom".

Posłuchaj

Szklarska Poręba: "Trójka górom" czas zacząć (Relacja Michała Nogasia/Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Spotkania z wyjątkowymi gośćmi i dziennikarzami Programu Trzeciego przyciągnęły w ostatnich dniach do Szklarskiej Poręby bardzo wielu miłośników gór i Trójki.

- Za nami choćby świetne spotkanie Marcina Zaborskiego z Janem Miodkiem, który jest wielkim fanem futbolu i w trakcie rozmowy próbował kompletować drużynę piłkarską złożoną z profesorów - mówił w sobotnie popołudnie Michał Nogaś. Całą rozmowę będzie można usłyszeć w najbliższym wydaniu Biura Myśli Znalezionych - w ostatnią niedzielę lutego.

W audycji "Markomania" Marek Niedźwiecki rozmawiał z kolei z Grażyną Biederman z Referatu Promocji Miasta Szklarska Poręba, która opowiadała o festiwalu i o wszystkim, co czekało na  uczestników. - Kulminacja to sobota, a konkretnie mistrzostwa Polski w rzeźbie ze śniegu. Na terenie całego miasta ustawione są ogromne pryzmy i trwają prace rzeźbiarskie. Efekty będziemy podziwiać wieczorem - mówiła Grażyna Biederman.

Nawet nie będziemy próbowali opisywać tego, w jaki sposób redaktor Olszański opowiadał na zakończenie o kształtach powstałych rzeźb śniegowych - na szczęście mogą (i muszą!) Państwo sami posłuchać jego wypowiedzi (jest dołączona do artykułu).

O rzeźbiarskie mistrzostwa pytał też w audycji "Radiowy Dom Kultury" Michał Nogaś. Jednym z pytań, które zadał biorącym udział w zawodach, było pytanie o technikę i narzędzia. - Używamy pił, tarników i narzędzi typowo murarskich. Wszystko zależy od warunków śnieżnych, bo śnieg potrafi być twardy jak marmur albo bardzo mięciutki. Zawsze trzeba dostosować narzędzie do temperatury i warunków - powiedziała Małgorzata Wiśniewska z ASP w Gdańsku.

Renata
Renata Mauer, foto: www.szklarskaporeba.pl

W piątkowy wieczór słuchacze Trójki mogli spotkać się w Szklarskiej Porębie między innymi z Renatą Mauer, dwukrotną mistrzynią olimpijską w strzelaniu. - Przepięknie opowiadała o tym, jak walczyła o złote medale, jak pokonywała trudności (...) To były piękne opowieści - mówił Michał Olszański. - Każdy, kto przyszedł do naszego namiotu,  mógł wziąć do ręki prawdziwy medal olimpijski z Sydney - wspominał. Innym ciekawym wydarzeniem minionego wieczoru było spotkanie z Marią Czubaszek, które poprowadziła dyrektor Programu 3 Magda Jethon.

Wśród
Wśród osób, z którymi mogli spotkać się uczestnicy festiwalu "Trójka górom", była Maria Czubaszek

- Na Skwerze Radiowej Trójki stanął Namiot Spotkań, który już w czwartek, pierwszy dzień festiwalu,  zapełnił się gośćmi - opowiadał Michał Nogaś prowadzący spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską. Autorka "Beksińskich" mówiła w Szklarskiej Porębie na temat kolejnej książki, którą właśnie kończy pisać.

Magdalena
Magdalena Grzebałkowska podpisuje egzemplarze swojej książki, fot. www.szklarskaporeba.pl

/

Wśród gości festiwalu Trójki byli: prof. Jan Miodek, Maria Czubaszek, Kinga Preis i Renata Mauer. Rozmawiali z nimi: dyrektor Programu 3 Magda Jethon oraz Ryszard Jaźwiński, Michał Olszański, Michał Nogaś i Marcin Zaborski. W piątek odbyło się plenerowe wydanie "Listy przebojów 3", a w sobotę "Markomania". Obie audycje prowadził Marek Niedźwiecki.

Podczas pierwszej edycji festiwalu dziennikarze Programu 3 zadebiutowali również w roli didżejów podczas sobotniej "Trójkowej dyskoteki", a Michał Olszański sprawdził się w roli jurora podczas "Walentynkowego slalomu".

Polecane