Konkurs, który spełnia marzenia podróżników

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Konkurs, który spełnia marzenia podróżników
Nieważne, czy w góry, do dżungli czy na pustynię - konkurs "Miej odwagę" spełnia najbardziej odważne marzenia Foto: Air Force 7 Summits Challenge/Flickr CC

- Jest tylko człowiek, hamak i przewodnik, bo bez niego zginiemy po godzinie - mówi o swojej zrealizowanej wyprawie marzeń Stefan Czerniecki.

Posłuchaj

Konkurs, który spełnia marzenia podróżników (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Trwa właśnie piąta edycja konkursu "Miej odwagę" - memoriału im. Piotra Morawskiego - wybitnego polskiego himalaisty, który zginął w górach w 2009 roku. Stawką w zabawie jest realizacja wymarzonej, trudnej do urzeczywistnienia wyprawy.

Stefan Czerniecki, laureat pierwszej edycji konkursu, opowiada słuchaczom Trójki o tym, jak pojechał do wenezuelskiej części Amazonii. W miejscu, do którego się wybrał "żyją tylko anakondy, kajmany i garstka Indian".

- W Amazonii fascynujący jest zapach błota. Wchodzi się do lasu, a przed nami ściana zapachu wilgoci i wielka, ogłuszająca ściana dźwięku. Poziom głośności lasu deszczowego odpowiada głośności młota pneumatycznego na ulicy! - opowiada gość Pawła Drozda.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadził: Paweł Drozd
Gość: Stefan Czerniecki (podróżnik)
Data emisji: 3.12.2014
Godzina emisji: 10.15
(fbi, ei)

Polecane