Nowe pokolenie aktorów nadchodzi jak tsunami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nowe pokolenie aktorów nadchodzi jak tsunami
Kino łóżkowe na placu Wolności podczas festiwalu Transatlantyk w Poznaniu. Widzowie mogą oglądać filmy leżąc w dwuosobowych łóżkach z baldachimem. Każde łóżko wyposażone jest w oddzielny ekran. W repertuarze nietypowej "sali kinowej" są zarówno klasyki kinematografii, przeboje ostatnich sezonów oraz premiery. Foto: PAP/Paweł Jaskółka

- Gdy myślę o nazwiskach osób z mojej szkoły, to jest to wataha ludzi, którzy idą w kierunku aktorstwa. Zmiana musi nastąpić, to jest jak tsunami - mówi aktor Bartosz Gelner. Tym razem wraz z "Klubem Trójki” przenieśliśmy się na Festiwal Transatlantyk, który odbywa się w Poznaniu.

Posłuchaj

Jaka jest kondycja współczesnego kina polskiego zdaniem młodych aktorów i krytyków filmowych? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Pokolenie młodych aktorów, którzy mają za sobą swoje pierwsze role, opowiadało podczas Festiwalu Transatlantyk o swoim miejscu w tym zawodzie oraz o polskiej sztuce filmowej. - Ja do tej pory zrobiłam dwa filmy fabularne i oba są dla mnie bardzo ważne. Większy wpływ na moje życie wywarły "Płynące wieżowce" Tomka Wasilewskiego - opowiada Marta Nieradkiewicz. Za rolę w tym filmie aktorka została doceniona nie tylko przez publiczność, ale również przez krytyków i środowisko świata filmu.

Fajny film >>>

Podobne wrażenie co do obrazu "Płynące wieżowce" ma Bartosz Gelner, który również wystąpił w filmie. - Dzięki niemu zostałem zauważony przez szczególnego widza. Na przykład podczas oglądania surowego jeszcze materiału zostałem wypatrzony przez panią Magdalenę Cielecką, która poleciła mnie Krzysztofowi Warlikowskiemu - opowiada aktor. Jak podkreśla, właśnie dzięki temu filmowi trafił do teatru.

Marcin Korcz swoją przygodę z filmem zaczął od "Być jak Kazimierz Deyna". Aktor przyznaje, że był wówczas na rozdrożu i dostanie roli w tym filmie utwierdziło go w przekonaniu, że warto zostać w zawodzie. - Innym epizodem, z którego jestem bardzo zadowolony, jest rola w obrazie "Miasto 44" - opowiada Marcin Korcz.

Więcej o filmie w Trójkowo, filmowo >>

W drugiej części audycji zaprosiliśmy do rozmowy młodych krytyków filmowych: Michała Walkiewicza, Urszulę Lipińską, Adama Kruka i Grzegorza Kurka. Czy obecnie następuje zmiana pokolenia w polskim filmie? Posłuchaj całej rozmowy, którą poprowadził Ryszard Jaźwiński.

Na "Klub Trójki" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 21.05 do 22.00.
(sm/fbi)

Polecane