Malta Festival 2014: Spektakl Amapoli Prady, czyli dyskurs o rasie
2014-06-24, 16:06 | aktualizacja 2014-06-24, 17:06
- Na festiwalu miał premierę "Król Lear" Emilio Garcii Wehbiego, spektakl ostry, mocny, bezkompromisowy. Mieliśmy okazję być także na spektaklu Amapoli Prady "Urgent action" w Galerii u Jezuitów - opowiada Agnieszka Obszańska, specjalny wysłannik Trójki na Malta Festival 2014.
Posłuchaj
Projekt Amapoli Prady składa się z trzech pokazów wideo i samego spektaklu. Wszystkie te części są ze sobą połączone. - To jest odpowiedź i refleksja na to, co się dzieje w społeczeństwie peruwiańskim. Dyskurs o rasie i nierównościach społecznych - opowiada artystka.
Podsumowanie Malta Festival Poznań 2014>>>
- Moja praca bierze się z rozczarowania rewolucją, ludźmi, którzy mówią, że coś zmienią, po czym odwracają się od tych, którzy za nimi poszli. Jestem pesymistką, jeśli chodzi o ideę zmiany społecznej - dodaje.
Agata Kołacz ze Studia Słodownia +3 zaprasza z kolei na szczególne urodziny w ramach Malta Festival. - W roku 2014 i przez część roku 2015 obchodzimy jubileusz istnienia Studia Słodownia +3, czyli pierwszej w Polsce sceny tańca i kreacji. To najprężniej działający ośrodek tańca współczesnego, progresywnego, eksperymentalnego, ale przede wszystkim myślącego o ciele i ruchu, jak o języku wystarczającym do komunikacji z publicznością - mówi Agnieszce Obszańskiej.
- To co pokazujemy w Studiu Słodownia +3 jest tym, co odróżnia nowy taniec od teatru tańca. Teraz pokazujemy spektakle o bardzo różnych stylistykach. Dla wszystkich punktem wspólnym jest myślenie o ruchu, ale za każdym razem kompletnie inne - twierdzi.
Na relacje z festiwalu zapraszamy do Trójki m.in. od poniedziałku do piątku o godz. 11.50, w ramach pasma "Do południa". Trójka jest patronem medialnym festiwalu.
(mp, ei)