Rehabilitacja niewidomych przez robótki ręczne

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rehabilitacja niewidomych przez robótki ręczne
Foto: Glow Images/East News

Czasami proste robótki ręczne mogą być doskonałą formą rehabilitacji. - Wystarczy, że ludzie odkryją w sobie pasję - mówi Anna Strychalska, osoba niedowidząca, która w Białymstoku, w Podlaskim Okręgu Osób Niewidomych współtworzy warsztaty plastyczne dla osób starszych.

Posłuchaj

Rehabilitacja niewidomych przez robótki ręczne (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Robimy wszystko, co jest tylko możliwe, nawet z recyklingu rzeczy, decoupage, kwiaty z papieru - dodaje. - Pracujemy z osobami niewidomymi, ale nie tylko - opowiada Zofia Korzeniecka, przewodnik osoby niewidomej - jesteśmy zapraszane do innych klubów, gdzie też dzielimy się swoimi pracami - mówi.
Przy tych pracach odbywa się także rehabilitacja. - Zwijanie papierków to rehabilitacja paluszków. Nauczyłyśmy się już robić te rzeczy na wyczucie. Zapraszane jesteśmy do szkół, do przedszkoli, wszędzie tam, gdzie chcą oglądać nasze dzieła - twierdzi Anna Strychalska.

- Przede wszystkim spędzamy  miło czas. Spotykamy się z ludźmi, nie siedzimy w domu, daje nam to satysfakcję i zadowolenie - cieszy się Zofia Korzeniecka. Informacje o Podlaskim Okręgu Polskiego Związku Niewidomych można znaleźć na stronie www.pzn.org.pl.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą przygotowała Elżbieta Korczyńska.

Audycja "Na wyciągnięcie ręki" na antenie Trójki w każdy poniedziałek o godz. 18.35.

(mp)

Polecane