Anthony Kiedis o Los Angeles: uwielbiam to miasto

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Anthony Kiedis o Los Angeles: uwielbiam to miasto
Red Hot Chili PeppersFoto: Ellen von Unwerth / mat. prasowe

- W Los Angeles mogę podłączyć się do magii wiszącej powietrzu. Ludzie wierzą, że mogą spełnić tu swoje marzenia. Nieważne, czy tak dzieje się naprawdę, sama idea jest bardzo interesująca - mówi Anthony Kiedis.

Posłuchaj

Anthony Kiedis o Los Angeles: uwielbiam to miasto (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

W Los Angeles Red Hot Chili Peppers nagrali jeden ze swoich największych hitów - utwór "Give It Away". To pierwszy singiel z przełomowego albumu "Blood Sugar Sex Magik". Początkowo piosenka została odrzucona przez stacje radiowe, jednak z czasem stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych w dorobku RHCP, otrzymując w 1993 roku nagrodę Grammy. Na koncertach zespół zagrał ją ponad 700 razy - więcej niż jakikolwiek inny utwór.

Zespół Red Hot Chili Peppers jest kolejnym już bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Johnny Cash, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, Frank Zappa, Kate Bush, Pearl Jam czy Bruce Springsteen.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między 6.00 a 9.00.

(mk)

Polecane