Charytatywny Marszobieg, czyli bieganie pełne endorfin

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Charytatywny Marszobieg, czyli bieganie pełne endorfin
W Charytatywnym Marszobiegu wystartowało 11 tys. osóbFoto: LIVE / D.Kramski

W Charytatywnym Marszobiegu "Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię", który odbył się w Warszawie w przeddzień Orlen Warsaw Marathon, wystartowało 11 tys. osób.

Posłuchaj

Do wspólnego biegania zaprasza Sebastian Chmara, dyrektor ds. komunikacji Orlen Warsaw Marathon (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Ten bieg to ukłon organizatorów w stronę ludzi, którzy chcieli zacząć biegać i spróbować w takiej formie, w takiej masie, takich okolicznościach i przy takiej otoczce. Trasa liczyła 4,6 km. Biegła praktycznie cały czas w dół. Kończyła się w tym miejscu, gdzie w niedzielę będą kończyć zawodnicy biegnący na dystansie zarówno 10 km, jak i 42 km.

- Zdecydowana większość szykowała się, żeby cały dystans pokonać biegiem. Wszyscy roześmiani, w znakomitych nastrojach, no bo takie jest właśnie bieganie: pozytywne i pełne endorfin - relacjonował ze startu Krzysztof Łoniewski.

Dziennikarz sportowy Trójki jest jednym z pomysłodawców cotygodniowej audycji "Biegam, bo lubię". - To było jakieś cztery lata temu. Wtedy zapadła decyzja, że w Trójce w dobrym czasie antenowym, ma się pojawić program o bieganiu. W wąskim gronie, z Pawłem Januszewskim, zastanawialiśmy się, jak go nazywać. Propozycji było kilka, m.in. "Biegnij z Trójką, biegnij". Szukaliśmy jednak czegoś bardziej uniwersalnego i obecna wicedyrektor Trójki Anna Burzyńska wystrzeliła z nazwą "Biegam, bo lubię" i trafiła idealnie - wspominał Krzysztof Łoniewski w rozmowie z Piotrem Stelmachem. - Burza, nigdy ci tego nie zapomnimy - dodał z uśmiechem.

Fot.
Fot. W.Figurski / LIVE

Dziennikarz podkreślił, że "Biegam, bo lubię" to dziś nie tylko audycja, ale "wielka akcja społeczna" - W każdą sobotę słuchacze Trójki spotykają się na stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce, już w 80 miejscowościach, i pod okiem naszych trenerów zaczynają biegać, a potem swoje bieganie szlifują. Formuła spotkań, którą podsunął nam Adam Klein, okazała się tak samo dobra, jak nazwa audycji i całej akcji - mówił dziennikarz.

BiegamBoLubię Pomagam 2013 - charytatywny bieg Trójki za nami! >>>

Przed rozpoczęciem Charytatywnego Marszobiegu udział w nim zapowiedzieli dziennikarze Trójki oraz znane osobistości świata sportu i show-biznesu, m.in. mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk oraz Marcin Lewandowski z Grupy Sportowej ORLEN, na co dzień rywalizujący na dystansie 800 m. Z kolei Marek Dąbrowski, zawodnik ORLEN Team, zgłosił się zarówno do Charytatywnego Marszobiegu, jak i biegu na dystansie 10 km. Podwójny start potwierdził też Kuba Giermaziak z VERVA Racing Team. Na dystansie 10 km zmierzą się natomiast Adam Małysz i Rafał Marton, 13. załoga Rajdu Dakar. Z mistrzami motosportu rywalizować będzie Adam Kszczot, srebrny medalista Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce oraz aktor Tomasz Karolak. Do pokonania 42,195 km przygotowuje się raper Jacek "Mezo" Mejer, piosenkarka Katarzyna Kowalska oraz aktor Marcin Dorociński, dla którego będzie to debiut na dystansie maratońskim.

Orlen Warsaw Marathon: Szost chce coś udowodnić, Kowalczyk i Małysz liczą na świetną zabawę >>>

Trójka
Reprezentacja Trójki przed startem. Od lewej: Gabriela Darmetko, Sylwia Hejj i Anna Perek

ORLEN Warsaw Marathon - wszystko, co chciałbyś wiedzieć >>>

/

- Bardzo nas cieszy, że tak wiele znanych osób zdecydowało się wziąć udział w Charytatywnym Marszobiegu w ramach ORLEN Warsaw Marathon. To doskonały pomysł na aktywne spędzenie weekendu i zarazem pomoc wychowankom Rodzinnych Domów Dziecka - zaznaczył  Leszek Kurnicki, szef komitetu organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon.

Udział w Charytatywnym Marszobiegu 4,6 km "Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię" był bezpłatny. Za każdego zawodnika, który zarejestrował się i wystartował w wydarzeniu, PKN ORLEN ma przekazać 10 zł na stypendia sportowe dla wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka w ramach programu stypendialnego "NA PODIUM". Program kierowany jest do dzieci w wieku 7-16 lat, posiadających pierwsze sukcesy w swoich sportowych pasjach. Stypendyści wybierani są w dwóch etapach.

Polecane