Zimowe bieganie prawie na golasa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zimowe bieganie prawie na golasa
Foto: mysza831 / Foter.com / CC BY-NC

28 grudnia w Przesiece odbędzie się II Bieg Icemana na 5 i 15 kilometrów oraz zimowa kąpiel w Wodospadzie Podgórnej. Inicjatorem biegu jest Holender Wim Hof, który mieszka w Karkonoszach. To prawdziwy człowiek lodu!

Posłuchaj

Zimowe bieganie prawie na golasa (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Do niego należy m.in. rekord świata w najdłuższym przebywaniu w lodzie. Bierze też udział w maratonach polarnych za kołem podbiegunowym. Szefowa imprezy Anna Kurowska mówi, że w Biegu Icemana startują lekarze, urzędnicy, księgowi. - To ludzie, którzy są osobami poszukującymi, chcą dla siebie czegoś więcej. Pytają: czy mój organizm to zniesie - opowiada gość audycji Grażyny Dobroń. Dla mężczyzn strojem obowiązkowym są szorty, kobiety zakładają spodenki i topy.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

- Taką osobą, która pokazuje, jak wiele może znieść ludzki organizm jest Wim Hof. On ma technikę, która umożliwia długotrwały wysiłek w niskich temperaturach. Pracował nad nią 30 lat. Składają się na nią techniki medytacyjne, joga i ćwiczenia oddechowe. To właśnie oddech jest - jak mówi Wim -  jednym z najważniejszych elementów - dodaje Anna Chybowska.

Do tegorocznego II Biegu Icemana zgłosiło się 100 osób. I taki właśnie jest limit imprezy. Wśród nich na dystansie 5 km pobiegnie 57 osób, w tym 9 kobiet i 48 mężczyzn. Na przebiegnięcie 15 kilometrów zdecydowały się 43 osoby, w tym 8 pań i 35 panów.

"Instrukcja obsługi człowieka" w Trójce od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

(mp)

Polecane