Zespół

Mateusz Tomaszuk

Mateusz Tomaszuk

Zastępca Sekretarza Programu

Z wykształcenia magister, inżynier. Z zamiłowania i uzależnienia radiowiec. Mój pierwszy raz w Polskim Radiu, a równocześnie jeden z najważniejszych dni w moim życiu, to 1254. wydanie Listy Przebojów Trójki współprowadzone wraz z Markiem Niedźwieckim. Miałem wtedy 15 lat. Moim największym marzeniem była praca w Programie Trzecim. Spełniło się! 

Najpierw były rozgłośnie internetowe, akademickie, później Czwórka i… wymarzona Trójka. Wierzę w radio, które porusza i działa na wyobraźnię. Uwielbiam prowadzić audycję przy zgaszonym świetle (oczywiście, o ile pora dnia na to pozwala!). W wolnych chwilach oddaję się odsłuchom muzyki offowej (new wave, post rock, shoegaze, dark wave, slowcore, lo-fi, jazz, muzyka świata), a później z wielką przyjemnością dzielę się nią w autorskich audycjach muzycznych.

Uwielbiam podróże! Mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że jestem uzależniony od wypraw wszelakich. Pasjonuje mnie Bliski Wschód, język arabski i testowanie (zupełnie amatorsko) kulinarnej fuzji smaków z całego świata. Jako zastępca Sekretarza Programu koordynuję pracę redakcji Trójki i nic, co związane z ramówką, nie jest mi obce. To jak? Słyszymy się przy zgaszonym świetle!

Napisz do mnie