Zespół

Henryk Sytner

Henryk Sytner

Prowadzący

Henryk Sytner (przez przyjaciół nazywany ciepło HENIO). Trójkowy ekspert od krzewienia kultury fizycznej. Skutecznie propaguje i zachęca do uprawiania sportów wszelakich.

Od 1970 roku namawia Słuchaczy do jazdy na rowerze (najpierw w "Studiu Młodych" redakcji młodzieżowej), a później - w związku z przeniesieniem do Trójki - już w naszym programie.

Wakacje na dwóch kółkach co roku dopingują młodych Słuchaczy do organizowania wycieczek i przesyłania znakomitych sprawozdań z tych wypraw. Henio dba o każdy szczegół akcji, to dzięki Jego uporowi uczestnicy jeżdżą na coraz lepszych rowerach w coraz ciekawsze rejony świata…

Od 1981 r. Henio namawia zimą do jazdy na nartach, a wieczorami do tańczenia. A wszystko na słynnych już obozach narciarsko-tanecznych na Hali Szrenickiej.

Henio jest bardzo skromny i nie chwali się dokonaniami, ale to dzięki Niemu Trójka ma zimową stolicę Polski. To On odkrył dla Słuchaczy uroki Szklarskiej Poręby i okolic (miasto to doceniło i Henio jest Honorowym Obywatelem Szklarskiej Poręby).

Warto odnotować, że wystąpił w fimie "Nie lubię poniedziałku" Tadeusza Chmielewskiego, a także był uczestnikiem i jest jurorem tanecznego Konkursu rock'n'rolla im. Billa Haleya!

"Ulubiony hotel to Schronisko na Hali Szrenickiej. Nigdy się tu nie nudzę. Warunki dość spartańskie: pokoje wieloosobowe, ciepła woda przez trzy godziny dziennie, ale panuje wspaniała atmosfera, nikt nie ogląda telewizji" - mówi.

Napisz do mnie