Zdjęcie audycji

Obrazy wielkich mistrzów w Trójce

O audycji

16 obrazów 15 malarzy od XV do XX wieku z 15 muzeów nie tylko europejskich.

W naszym kalendarzu „Trójka w Obrazach Wielkich Mistrzów” (2015/2016) dzieła  zostały zinterpretowane przez absolwentów i studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej pod opieką Lidii Popiel. Kalendarz był prezentowany na dworcach PKP w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Katowicach. W finale nie mógł nie znaleźć się w … galerii.

Od 2 maja do 28 czerwca wydruki kart z kalendarza zdobiły hol na parterze Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Po wernisażu w audycji MBK, nadanej 3 maja przedstawiliśmy 16 opowieści o samych obrazach i tak powstał cykl „Obrazy Wielkich Mistrzów w Trójce”. Podczas wakacji zaprezentujemy te opowieści w wersji poszerzonej.

W roli analizujących, opisujących, komentujących dzieła wystąpią artyści sopoccy, artysta fotograf z Gdańska,  profesorowie gdańskiej ASP, historycy i krytycy sztuki, a także duszpasterz środowisk Twórczych Gdańska, dyrektor sopockiej Galerii i pedagog. Każdy obraz więc przedstawiany jest z innego punktu widzenia. Obok profesjonalnych analiz są fantazje na temat. Niektóre obrazy porównywane są ze zdjęciami z kalendarza.

Cykl powstał przy współpracy z Państwową Galerią w Sopocie. Dziękujemy dyrektorowi Zbigniewowi Buskiemu za zaproszenie do PGS i za zaangażowanie podczas realizacji tych nietypowych audycji. Podziękowania należą się też Annie Lejtkowskiej i ekipie technicznej PGS.
 
Zapraszamy.
W poniedziałki  - „Do południa” oraz w piątki -  LP3 - o 11:15.
 
Życzymy dobrej zabawy, bo też i my nie do końca serio traktujemy nasz cykl. Prosimy niczemu się nie dziwić!
 
Baszka Marcinik i Wojciech Dorosz – wydawca.

Prowadzący

Zobacz w ramówce