Zdjęcie audycji

Potrójne pasmo przenoszenia

Następny odcinek audycji dnia|2023-06-11 o godzinie 02:00

O audycji

Audycja z muzyką elektroniczną.

Muzyką, która zwłaszcza w obecnej dekadzie XXI wieku, jest wyjątkowo pojemna, bo jak wiadomo syntetyczne dźwięki generowane przez cyfrowe maszyny, usłyszeć można w wielu gatunkach muzycznych niekoniecznie kojarzonych z elektroniką. Uściślając jednak, w audycji prezentowana jest przede wszystkim muzyka klubowa, choć jej istotnym i ważnym elementem bywa także muzyka eksperymentalna. – Wierzę w gatunki i wszelakie próby określania muzyki konkretnymi terminami. Nie chodzi tu bynajmniej o szufladkowanie, a raczej o próbę dokładnego przedstawiania muzycznej rzeczywistości – mówi Michał Margański, autor audycji. 

Techno, house, minimal, disco, breakbeat, big beat, downtempo, electro, modern, IDM, leftfield, krautrock, space rock – wokół tych stylistyk budowane jest każde wydanie "Potrójnego pasma przenoszenia". Audycja jest także dużym ukłonem w stronę kultury płyty winylowej, tak więc można w niej usłyszeć także turntablistów i producentów działających na polu nu jazzu. 

Sporo historii, ciekawostek obyczajowych i tego co aktualnie dzieje się w muzyce elektronicznej, muzyce wywołującej najwięcej kontrowersji, do tego ludzie kreujący ten elektroniczny świat - to wszystko usłyszą Państwo w "Potrójnym paśmie przenoszenia"

Prowadzący

Zobacz w ramówce