Zdjęcie audycji

News Albo Fake News

O audycji

W audycji poruszamy ważne kwestie, która powinny skłonić nas do dyskusji. Zaczniemy od nakreślenia sprawy. Wyjaśnimy konkretnie w czym problem, a pomogą nam w tym goście, eksperci z danej dziedziny, zaproszeni do studia.

W audycji zastanowimy się, jak sprawa o której dyskutujemy rezonuje w internecie, jak tam jest komentowana, jak w wirtualnym świecie żyje własnym życiem. Ponadto podpowiemy, jak weryfikować docierające do nas informacje, gdzie sprawdzać kontrowersyjne wiadomości, jak nie dać się manipulacji internetowych trolli i dlaczego nie wierzyć bezkrytycznie w to, co czytamy w mediach społecznościowych. O coraz częściej obecnej w sieci dezinformacji opowiedzą goście, którzy wyjaśnią ze swojej perspektywy, jak niebezpieczne są fake newsy dotyczące poruszanego w audycji tematu.

Piotr Łodej

Na antenie Programu Trzeciego od 2002 roku. Przygotowywał i prowadził m.in. audycje: "Trójka budzi ludzi", "Trójkowy budzik", "Trójka do trzeciej", "Niezła historia", "News albo fake news? Oto jest pytanie!", a obecnie popołudniowe "Zapraszamy do Trójki". Od nazwy audycji, którą przez wiele lat prowadził, wziął się jego radiowy przydomek "Budzik".

Prowadzący

Zobacz w ramówce