Koncerty w Trójce vol. 9 - Paweł Królikowski i Goście „Uczucia nieparzyste”

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Koncerty w Trójce vol. 9 - Paweł Królikowski i Goście „Uczucia nieparzyste”

Agencja Muzyczna Polskiego Radia prezentuje dziewiątą płytę z serii „Koncerty w Trójce”, z zapisem koncertu Pawła Królikowskiego i jego Gości, który odbył się 26 maja 2013 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. A. Osieckiej.

Premiera: 25.11.2013

Na albumie można usłyszeć piosenki z autorskim tekstami Pawła Królikowskiego oraz muzyką znakomitych kompozytorów, w wykonaniu Autora i znanych aktorów, z którymi Artysta spotykał się m.in. na planie filmowym oraz na deskach teatru. W wyniku tych spotkań powstawały, nie zawsze nazwane, wrażenia, nastroje i emocje, a to co było artystycznym, nieokreślonym, uczuciem stało się dla Pawła Królikowskiego inspiracją, na kanwie której powstały teksty do których muzykę skomponowali: Krzesimir Dębski, Zygmunt Konieczny, Jerzy Satanowski, Wojciech Waglewski, Jan Ignacy Królikowski i Jacek Piskorz.

Wśród wykonawców, obok Pawła Królikowskiego, występują: Małgorzata Ostrowska–Królikowska, Anna Czartoryska–Niemczycka, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Groniec, Joanna Kurowska, Piotr Fronczewski, Marek Piekarczyk, Piotr Najsztub, Jerzy Satanowski, Mirosław Czyżykiewicz,  Marcin Januszkiewicz oraz chórek w składzie: Agnieszka Wilczyńska, Patrycja Kotlarska i Jacek Kotlarski.

Artystom towarzyszy zespól w składzie: Jacek Piskorz (klawisze), Maciej Kociński (saksofon), Jan Zeyland (instrumenty klawiszowe), Damian Kurasz (gitara), Michał Grott (kontrabas), Jan Młynarski (perkusja) oraz kwartet smyczkowy – Sylwia Mierzejewska, Małgorzata Chrzanowska, Agnieszka Jarzecka, Barbara Piotrowska.

Płyta do kupienia w sklepie Polskiego Radia:

 

Tracklista:

 1. Zapowiedź
 2. Nie proś nigdy poety#1
 3. Zapowiedź
 4. Serce jego i jej
 5. Zapowiedź
 6. Siostry
 7. Zapowiedź
 8. Tytoń
 9. Zapowiedź
 10. Srebrna pchła
 11. Zapowiedź
 12. Nie proś nigdy poety#2
 13. Zapowiedź
 14. Powiedz z kim
 15. Zapowiedź
 16. Bóg kontent jest
 17. Zapowiedź
 18. Nie tacy sami
 19. Zapowiedź
 20. Nie proś nigdy poety#3
 21. Zapowiedź
 22. Tak się zaczyna koniec
 23. Zapowiedź
 24. Wódka Andrzej

Polecane