Niezwykły koncert Jacka Kleyffa w Trójce. Zobacz wideo!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Niezwykły koncert Jacka Kleyffa w Trójce. Zobacz wideo!
Jacek KleyffFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

W Trójce odbył się koncert legendarnego barda, Jacka Kleyffa. Artysta wydał niedawno płytę "Znalezienie". To jego pierwszy solowy album od 14 lat!


Koncert  odbył się w niedzielę 1 grudnia 2013 r. o godz. 20.05 i był transmitowany na antenie Trójki.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Kleyff wrócił do swych fascynacji sprzed lat. - Teraz się odkrywamy na nowo z dawnymi znajomymi, spotykamy się, rozmawiamy. Dla nich mój wyjazd na wieś, żeby siebie wyleczyć, był ucieczką. Dla mnie to była ozdrowieńcza wycieczka - mówił w audycji "Godziny prawdy".

Artysta wspólnie z Januszem Weissem i Romanem Walisiakiem (którego zastąpił potem Michał Tarkowski) stworzył przed laty słynny teatrzyk Salon Niezależnych, z którym występował przez kilka lat, zdobywając liczne nagrody na najważniejszych polskich festiwalach. W latach osiemdziesiątych zamieszkał na wsi pod Lublinem, gdzie powstały zalążki Orkiestry na Zdrowie, ukształtowanej ostatecznie w 1987 roku w Warszawie.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

To jej poświęcił 27 lat swojego życia. Jest twórcą niezliczonej liczby piosenek. Najbardziej znane utwory w jego wykonaniu to: "Telewizja" (1972) i "Huśtawki"(1973).

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mp)

Polecane