"Powtórnie narodzony" - opowieść o miłości z wojną w tle

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Powtórnie narodzony" - opowieść o miłości z wojną w tle
Emile Hirsch i Penelope Cruz w filmie "Powtórnie narodzony" Foto: vivarto/mat.prasowe

W filmie "Powtórnie narodzony" wojnę widzimy w retrospekcjach. - Poznajemy samotną matkę i jej syna. Matka zabiera go do miejsca, w którym się urodził, czyli do Sarajewa. Oboje mieszkają we Włoszech. Podróż na Bałkany ma dać odpowiedzi temu młodemu człowiekowi na temat jego pochodzenia - opowiadał Małgorzata Borychowska.

Posłuchaj

"Powtórnie narodzony" - opowieść o miłości z wojną w tle (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Nie jest to film historyczny, a opowieść rodzinna i miłosna zarazem. Główną rolę zagrała w niej Penelope Cruz. - Akcja filmu dzieje się w latach 90. podczas trwania wojny domowej na Bałkanach. Jest to tło dla historii miłosnej, która rozgrywa się właśnie w tym miejscu. To, co się tam dzieje, w miejscu, gdzie przebywają bohaterowie, ma wpływ na nich samych, na ich życie - mówiła Małgorzata Borychowska.

Dodała, że warto sięgnąć po książkę Margaret Mazzantini o tym samym tytule, na podstawie której powstał film oraz przyjrzeć się kreacji głównej bohaterki, czyli Penelope Cruz.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz  "Trójkowo, filmowo" >>>

- Penelope Cruz w każdym filmie jest elektryzująca, każdy film z nią w rol głównej to wydarzenie. To jest absolutnie rola dla niej. Poza tym sama Cruz walczyła długo o to, żeby film powstał i ujrzał światło dzienne - tłumaczyła Borychowska.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.

mr

Polecane