Wulkany ludzkich emocji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wulkany ludzkich emocji
Bela Komoszyńska z zespołu Sorry BoysFoto: mat. promocyjne

- Na płycie "Vulcano" jest wiele tematów bardzo uniwersalnych. Chcieliśmy, żeby tytuł był zrozumiały w jak największej ilości miejsc na ziemi - mówiła wokalistka Sorry Boys w "Offensywie".

Posłuchaj

"Offsesja" Sorry Boys cz. 1 (Offensywa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Na początku listopada warszawski zespół wydał drugi krążek. Utwory z tego albumu grupa zaprezentowała podczas "Offsesji" w studio im. Agnieszki Osieckiej.

– Na "Vulcano", w przeciwieństwie do debiutanckiego "Hard Working Classes", chcieliśmy wyjść z prywatnego, intymnego kręgu. Szerzej opowiedzieć o człowieku, o relacjach międzyludzkich - opowiadała Bela Komoszyńska, również grająca w Sorry Boys na instrumentach klawiszowych.

Na nowym krążku znalazło się dziesięć kompozycji. Do jednej z nich wokalistka napisała tekst w języku polskim. - "Zimna wojna" to love song, ale także interpretacja rzeczy, które dzieją sie na ulicach, są częścią naszego życia. Ostatnie wydarzenia pokazały, co głęboko siedzi w sercu, co w wybitnie napiętych momentach ma swoje ujście – tłumaczyła rozmówczyni Piotra Stelmacha, nawiązując do niespokojnych manifestacji z 11 listopada.

Grupa Sorry Boys zadebiutowała w 2010 roku albumem "Hard Working Classes", jednak już przed wydaniem tego krążka została zauważona zarówno w Polsce, jak i za granicą. W 2008 roku piosenka "Winter" znalazła się na kompilacji z cyklu "Minimax", sygnowanej przez Piotra Kaczkowskiego. W tym samym roku zespół został wyłoniony przez brytyjskiego organizatora jako polski reprezentant na GBOB 2008, w którym wzięli udział muzycy z 30 krajów świata. Grupa zdobyła statuetkę "Best New Band Poland". W 2009 roku, decyzją kapituły PAM London, Sorry Boys otrzymał nagrodę "Największa Nadzieja 2009" w ramach PAM London Awards.

(mk/mat. prasowe)

Polecane