Słuchacze w "Trójce do potęgi"! Znamy laureatów konkursu!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Słuchacze w "Trójce do potęgi"! Znamy laureatów konkursu!
Olga Borys, Wojciech Malajkat, Piotr Szwedes podczas próby prasowej do spektaklu "Trójka do potęgi", 27.03.2012Foto: Marzena Leśkiewicz/Polskie Radio

Spektakl "Trójka do potęgi" wraca na afisz. 16 grudnia przedstawienie będzie wystawione w Sali Kongresowej PKiN. Nowością będą m.in. dwie role obsadzone przez słuchaczy Trójki w specjalnym konkursie.

Posłuchaj

Dyrektor Trójki Magda Jethon ogłasza laureatów konkursu (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

- Casting był nietypowy, bo trzeba było pokazać swoje umiejętności literackie. Wybór był trudny. Były dwie selekcje po których zostało 15 wierszyków - opowiada Magda Jethon, dyrektor Trójki.

Po intensywnych obradach Trójkowe jury postanowiło nagrodzić teksty:

Trójki moc – dzień w dzień, noc w noc.

Autorką jest pani Anna z Wrocławia. Jak przyznała w rozmowie z Robertem Kantereitem, przez 10 lat występowała w amatorskim teatrze pantomimy.

Autorem drugiego zwycięskiego wierszyka jest pan Grzegorz z Gdyni.

Gdy kredyt brałem, frank był za dwójkę

Teraz już tylko liczę na Trójkę.

Jego doświadczenie teatralne nie jest duże. - Raz tylko wystąpiłem w jasełkach, które były wystawiane w przedszkolu mojej córki - mówi świeżo upieczony odtwórca męskiej roli w spektaklu "Trójka do potęgi".

Laureaci konkursu w trakcie spektaklu będą nieść transparenty ze swoimi wierszami.

Grudniowa "Trójka do potęgi" to jeszcze atrakcyjniejsza wersja sztuki, która z powodzeniem była wystawiana w ubiegłym roku w stołecznym Teatrze Syrena, z okazji jubileuszu 50-lecia radiowej Trójki. Początkowo planowano tylko kilka przedstawień, ale zainteresowanie publiczności spowodowało, że spektakl gościł na deskach Syreny przez ponad pół roku.

To zaowocowało pomysłem, aby wystawić "Trójkę do potęgi" jeszcze raz, tym razem na dużej scenie – w Sali Kongresowej. Jeszcze jednym, bardzo ważnym powodem, dla którego Trójka zdecydowała się na ponowne wystawienie sztuki jest fakt, że dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany Zakładowi Leczniczo-Opiekuńczemu w Piszkowicach.

Piszkowice: chore dzieci czekają na Twoją pomoc!

Wszystkie informacje o spektaklu "Trójka do potęgi" znajdą Państwo na specjalnej podstronie >>>

W grudniowym spektaklu pojawi się kilka nowości – zaskakujący wątek, a wraz z nim nowa intrygująca rola mówiona oraz kilka niemych –  tak jak poprzednio niezwykle barwnych.

Zadbali o to autorzy tekstu, Grzegorz Miecugow i Wojciech Zimiński. Na scenie zobaczymy nie tylko gwiazdy znane z poprzednich przedstawień: Daniela Olbrychskiego, Stanisława Tyma, Zbigniewa Zamachowskiego, ale także nowe postaci – Pawła Królikowskiego, Mariusza Czerkawskiego, Anitę Werner czy Zbigniewa Wodeckiego – oraz… dwoje słuchaczy Trójki, wyłonionych w specjalnym konkursie.

Zobacz zdjęcia i posłuchaj relacji z dotychczasowych spektakli >>

"Trójka do potęgi" to współczesna historia, pokazująca w formie komedii kryminalnej, jak zarobić na... małżeństwach. Troje socjologów postanawia odmienić swój los. Zakładają biuro pośrednictwa, by wzbogacić się (znacznie) dzięki kojarzeniu polskich obywateli z obcokrajowcami, którzy marzą o obywatelstwie unijnym. Po początkowym sukcesie sprawy zaczynają się jednak komplikować…

Bilety na spektakl "Trójka do potęgi" można kupić w trójkowym sklepiku od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00, (ul. Myśliwiecka 3/5/7, Warszawa), w internetowym sklepie eventim.pl oraz w sklepach sieci Empik na terenie całej Polski.

Na rzecz placówki w Piszkowicach Trójka zbiera fundusze od czerwca br. Dotychczas od słuchaczy Programu 3 na konto Zakładu wpłynęły w sumie ponad 300 tysięcy złotych (stan na 4.11 – 304489,77 zł).

(mk, ei, gs)

Polecane