Bieg Niepodległości: dbaj o zdrowie i pamiętaj o historii

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bieg Niepodległości: dbaj o zdrowie i pamiętaj o historii
Foto: mat.prasowe/wosir.pl

- W Bieg Niepodległości zaangażowany jest także Instytut Pamięci Narodowej. W pakiecie startowym wszyscy uczestnicy znajdą atrakcyjną niespodziankę… historyczną - opowiada Jacek Paszkiet, dyrektor generalny IPN.

Posłuchaj

Bieg Niepodległości: dbaj o zdrowie i pamiętaj o historii (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- W ubiegłym roku uczestnicy biegu otrzymali książki "Od niepodległości do niepodległości". W tym roku proponujemy nową grę edukacyjną "Znaj znak", której kieszonkowa wersja znajdzie się w każdym pakiecie startowym . Gra nie ma ograniczeń wiekowych, nawet dla małych dzieci może stanowić doskonałą rozrywkę - ocenia Jacek Paszkiet.

Na starcie Biegu Niepodległości 11 listopada o godzinie 11:11 stanie 12 tysięcy biegaczy, choć chętnych było o wiele więcej. Podczas konferencji przed biegiem nie zabrakło pytań o zabezpieczenie medyczne. - Staramy się, aby standardy zabezpieczenia medycznego nie odbiegały od standardów europejskich. Obserwujemy podobne imprezy w Europie, mamy kontakt z ich organizatorami. Na trasie będzie stały punkt medyczny z czterema stanowiskami do natleniania, z możliwością transmisji danych z elektrokardiogramu do dwóch oddziałów kardiologicznych. Mamy zarezerwowanych 6 karetek, w tym 3 z pełną obsługą lekarską i możliwością udzielania pomocy w trakcje jazdy - wylicza Janusz Kopaniak, dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sortu i Rekreacji.

Ambasadorem Biegu Niepodległości jest Paweł Januszewski. Trójka jest patronem medialnym imprezy.

Programu "Biegam, bo lubię" można słuchać w każdy czwartek o godz. 17.20. Zapraszamy.

(gs)

Polecane