"Survival. Czyli jak zachować maniery w epoce fejsbuka" w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Survival. Czyli jak zachować maniery w epoce fejsbuka" w Trójce
Katarzyna Warnke i Rafał Królikowski podczas nagrywania powieści "Survival czyli jak zachować maniery w epoce Fejsbuka"Foto: Wojciech Dorosz

Tego jeszcze u nas nie było! Poradnik czytany na głosy. Co mają wspólnego savoir–vivre i survival? Z tych dwóch słów obcego pochodzenia, pierwsze wychodzi z użycia, drugie – zyskuje na sile.

Posłuchaj

Baszka Marcinik, Katarzyna Warnke i Rafał Królikowski zapraszają do słuchania powieści "Survival czyli jak zachować maniery w epoce Fejsbuka" w Trójce
+
Dodaj do playlisty
+

"Fejsbuk" (w wersji spolszczonej), choć pojawia się w tytule książki, nie stanowi jej głównego tematu. Określa okoliczności, w jakich porozumiewamy się dziś czyli w czasach dominacji mediów elektronicznych. Ci – nawet – którzy nie ulegają ich presji, nie mają komputera, telewizora bądź (co trudno sobie wyobrazić) radia lub telefonu komórkowego (iphone'u, smartfonu) komunikują się wszak z większością, która je posiada. Oni –  więc – nie ulegają tej presji tylko pozornie i – może – dla nich okaże się, prezentowana we fragmentach książka, szczególnie przydatna.

Jest  to jednak też tylko pozornie poradnik. To – pełen humoru i (niezjadliwej) ironii obraz naszej szalonej rzeczywistości i nas – w niej.  Książka – momentami jest kontestatorska, momentami – niepoprawna politycznie. Odnajdujemy tu sytuacje, w których pogubiliśmy się, często nie zdając sobie z tego sprawy. Życzę Państwu i sobie wyjścia "bez szwanku" (jeszcze jedno słowo obce na "s") z tego "biura osób zagubionych".

Jako, że autorów książki jest dwoje, usłyszałam, czytając, dwugłos i "rozpisałam" fragmenty książki na dwa głosy: Katarzyny Warnke (aktorki TR Warszawa) oraz Rafała Królikowskiego (jednego z naszych ulubionych aktorów czytających u nas książki). O muzykę poprosiłam Daniela Pigońskiego (współpracującego z młodymi reżyserami teatralnymi).

Do usłyszenia: od poniedziałku (4 listopada 2013) do piątku w paśmie "Do południa", o 11.50.

Książkę opublikowało PWN. Dziękujemy za współpracę.

Baszka Marcinik oraz Renata Szewczak, Mateusz Patyk, Wojciech Dorosz i Janusz Deblessem.

Uwaga! Ponieważ w tytule jest spolszczona wersja słowa „facebook”, słowo „survival” czytamy także nie – w wersji oryginalnej!

Polecane