Koncert Magdy Umer i mężczyzn jej życia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Koncert Magdy Umer i mężczyzn jej życia
Magda Umer podczas recitalu z piosenkami Agnieszki Osieckiej. 11 marca 2012. Foto: PR/W. A. Jurzyk

W studiu Trójki w 1995 r. pojawili się wyjątkowi goście. Byli m.in. Marek Grechuta, Wiesław Michnikowski, Maciej Zembaty, Włodzimierz Nahorny, Wojciech Młynarski, Adam Hanuszkiewicz i Piotr Machalica. Na taki właśnie koncert zaprosiła słuchaczy Magda Umer.

Posłuchaj

Koncert Magdy Umer i mężczyzn jej życia (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Magda Umer zatytułowała to wydarzenie "Mężczyźni mojego życia". - To był przepiękny koncert dlatego, że Magda Umer zebrała największe osobowości muzyczne w tym kraju - wspomina organizatorka trójkowych koncertów Zofia Sylwin. W jego trakcie artystka przedstawiła mężczyzn, którzy mieli duży wpływ na jej życie prywatne i zawodowe.

Magda Umer śpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej. Zobacz wideo>>>

Renata Przemyk i Magda Umer w Trójce>>>

W studiu ustawiono nietypową dekorację: na scenie stała ławka szkolna i goście siadali przy niej, jakby mieli się cofnąć w czasie. Magda Umer siedziała na podwyższeniu i z niego do nich przemawiała.
Aktor i reżyser Adam Hanuszkiewicz był tak przerażony perspektywą zaśpiewania, że aż cały się trząsł. Powiedział, że nie jest w stanie wyjść na scenę. Sytuację opanował dopiero ówczesny dyrektor radiowej Trójki Paweł Zegarłowicz. Poczęstował Hanuszkiewicza... kieliszkiem koniaku. Pomogło. Artysta zaśpiewał w duecie z Magdą Umer.

25 lat koncertów w Trójce - czytaj więcej

Cyklu poświęconego 25-leciu koncertów w Trójce można słuchać codziennie od 8 października do 8 listopada o godzinie 7.40. Michał Margański przypomina w nim historię Trójkowej sceny muzycznej – początki emitowania koncertów, atmosferę panującą w studiu, czasy, kiedy przemysł muzyczny jeszcze raczkował. Autor próbuje wytłumaczyć, skąd bierze się magia Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, z którego transmitowane są koncerty, a także opowie o najważniejszych osobach organizujących te wydarzenia – nie zawsze pierwszoplanowych. Każdy odcinek ilustruje fragment przypominanego koncertu, wybranym spośród 900 występów, zrealizowanych w ciągu 25 lat.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Jubileusz Trójki to także występy trzech wybitnych postaci sceny muzycznej: Jaromíra Nohavicy, Randy Crawford oraz Matta Duska.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

W każdej audycji do wygrania będą zaproszenia na koncert Randy Crawford, organizowany wspólnie przez Trójkę i Gdynia Ladies’ Jazz Festival, który odbędzie się 8 listopada w warszawskiej Sali Kongresowej. Bilety na ten koncert są już w sprzedaży.

Polecane