"Boks na Ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Boks na Ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak"
Wojciech Karolak, Maria Czubaszek, Artur AndrusFoto: Przemysław Goławski

Słynny jazzman, podpytywany przez dociekliwego Artura Andrusa, barwnie opowiada o małżeństwie z Marią Czubaszek, a jest to związek nie zawsze zgodnych indywidualistów!

Po absolutnym bestsellerze pt. "Każdy szczyt ma swój Czubaszek" przychodzi czas na nową książkę Marii Czubaszek i Artura Andrusa ! Tym razem do prześmiesznych rozmów na pełnych prawach włącza się trzecia wybitna postać – Wojciech Karolak.

Słynny jazzman, podpytywany przez dociekliwego Artura Andrusa, barwnie opowiada o małżeństwie z Marią Czubaszek, a jest to związek nie zawsze zgodnych indywidualistów! We trójkę wspominają dawne czasy, historie miłosne, PRL, jazz i całą plejadę słynnych artystów: Koftę, Urbaniaka, Ptaszyna Wróblewskiego, Dobrowolskiego i wielu innych.

Benefis Marii Czubaszek i Wojciecha Karolaka w poniedziałek 28 października w Trójce >>>

/

Autorzy opowiadają masę anegdot, bezlitośnie punktują przeróżne absurdy, okraszając tekst brawurową twórczością Marii Czubaszek i sporą dawką abstrakcyjnego humoru najwyższej próby.

Książkę można nabyć na stronie sklep.polskieradio.pl >>>

Czytelnicy dowiedzą się m.in. kiedy Pani Maria bywała zazdrosna, czemu mierzyła z nabitej broni do milicjanta, jak jazzmani pili wódkę w Krakowie, dlaczego szwedzka policja myślała, że Karolak zastrzelił świnkę morską, oraz… z jakiego właściwie powodu zaproponowano Marii Czubaszek Boks na Ptaku.

Maria Czubaszek: W Trójce mam tremę>>>
Wszystkie teksty Marii Czubaszek, które znajdują się w tej książce, pochodzą z cudem odnalezionej w "piwnicy", wysmaganej wiatrem i wychłodzonej mrozem walizki leżącej wcześniej wśród kilkunastu kołpaków do opla.
Artur Andrus

Artur Andrus: Marysię Czubaszek przysłały inne światy>>>

Premiera książki "Boks na Ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak" - 22.10.2013

Polecane