Benefis Marii Czubaszek i Wojciecha Karolaka - zobacz wideo i galerię zdjęć!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Benefis Marii Czubaszek i Wojciecha Karolaka - zobacz wideo i galerię zdjęć!
Benefis małżeństwa - satyryczki, felietonistki, Marii Czubaszek i jazzmana Wojciecha Karolaka (L) odbył się 28 października 2013 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Spotkanie poprowadził Artur Andrus (P).Foto: PAP/Rafał Guz

Ona: pisarka, felietonistka, dziennikarka, satyryk. On: muzyk jazzowy, pianista, kompozytor, saksofonista, aranżer. Ich wspólne życie to bogate źródło anegdot i ciekawych wspomnień. W Trójce odbył się benefis Marii Czubaszek i Wojciecha Karolaka!

Posłuchaj

Benefis Marii Czubaszek i Wojciecha Karolaka
+
Dodaj do playlisty
+Maria Czubaszek jest niezwykle barwną postacią, od wielu lat związaną Trójką. Jej poczucie humoru i teksty są bardzo popularne. Dla wielbicieli felietonistki i dziennikarki nie lada gratką była książka autorstwa Artura Andrusa "Każdy szczyt ma swój Czubaszek". To wywiad-rzeka, przepełniony zabawnymi historiami z życia rozmówczyni.

Maria Czubaszek: W Trójce mam tremę>>>

Artur Andrus: Marysię Czubaszek przysłały inne światy>>>

Po absolutnym bestsellerze przyszedł czas na nową książkę Marii Czubaszek i Artura Andrusa! Tym razem do prześmiesznych rozmów na pełnych prawach włączyła się trzecia wybitna postać – Wojciech Karolak.

Słynny jazzman, podpytywany przez dociekliwego Artura Andrusa, barwnie opowiada o małżeństwie z Czubaszek, a jest to związek nie zawsze zgodnych indywidualistów! We trójkę wspominają dawne czasy, historie miłosne, PRL, jazz i całą plejadę słynnych artystów: Koftę, Urbaniaka, Ptaszyna Wróblewskiego, Dobrowolskiego i wielu innych.

Do tego grona w poniedziałkowy wieczór na Trójkowej scenie dołączył poeta i autor tekstów, obdarzony wyjątkowo charakterystycznym poczuciem humoru – Andrzej Poniedzielski. Wieczór wspólnie z nim poprowadził Artur Andrus.

W trakcie benefisu na trójkowej scenie pojawili się także goście: Barbara Wrzesińska, Ewa Bem, Grzegorz Turnau, Andrzej Dąbrowski, Grzegorz Miecugow, Michał Urbaniak, Wojciech Pszoniak i Marek Napiórkowski.

Podczas wieczoru wystąpił też Stanisław Soyka i zespół Wu-Hae.

Patronem medialnym książek "Każdy szczyt ma swój Czubaszek" oraz "BOKS NA PTAKU, czyli każdy szczyt ma swój CZUBASZEK i KAROLAK" jest radiowa Trójka.

Benefis odbył się w poniedziałek 28 października 2013 r. Program powstał we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Polecane