Jaromír Nohavica i Artur Andrus z "Diamentami Trójki"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jaromír Nohavica i Artur Andrus z "Diamentami Trójki"
Jaromír Nohavica i Artur Andrus podczas koncertu w Trójce Foto: W. Kusiński/ PR

Za "wzruszanie i rozkochanie polskiej publiczności" oraz z "wdzięczności narodu" wyjątkowe wyróżnienia Trójki otrzymali czeski bard Jaromír Nohavica oraz dziennikarz Trójki Artur Andrus. - Chcieliśmy okazać swoje uwielbienie i szacunek wyróżniając tych artystów naszą ważną, trójkową nagrodą – powiedziała dyrektor Trójki Magda Jethon wręczając "Diamenty Trójki".

Posłuchaj

Diamenty Trójki Jaromírowi Nohavicy i Arturowi Andrusowi wręczyła Magda Jethon (Koncerty w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

Jaromír Nohavica i Artur Andrus byli głównymi bohaterami pierwszego wydarzenia z serii specjalnych koncertów jubileuszowych, związanych z 25-leciem koncertów w Trójce . - Jubileusz będziemy obchodzić bardzo długo i bardzo elegancko. To pierwszy odcinek specjalnego tryptyku, do którego zaprosiliśmy artystów, których kochamy wyjątkowo czule – powiedziała Magda Jethon.
Dyrektor Trójki odczytała także uzasadnienia przyznania obu "Diamentów Trójki". Brzmiały one następująco:
Za wzruszanie i rozkochanie polskiej publiczności wspaniałymi tekstami o pięknie oraz trudzie życia i miłości Diament Trójki 2013 dla Jaromíra Nohavicy.
Diament Trójki 2013 Arturowi Andrusowi, wdzięczny naród.
Jaromír Nohavica dziękując za wyróżnienie najpierw ostrzegł: "muszę powiedzieć tych parę patetycznych słów, bo koncert w Trójce, w studiu imienia Agnieszki Osieckiej, to dla mnie duży zaszczyt". - Chcę podziękować za nagrodę, która zostanie ze mną do ostatnich dni mojego życia i którą bardzo cenię. (…) Jestem Czechem i jestem dumny z tego powodu. Ale wiem, naprawdę wiem, że bez Polaków i Polski, bez naszych polskich sąsiadów, nie byłbym cały. Bardzo dziękuje, Polsko – powiedział wyraźnie wzruszony artysta.

"Diamenty
"Diamenty Trójki" dla Jaromíra Nohavicy i Artura Andrusa; fot/ W. Kusiński/ PR

Artur Andrus dziękując za wyróżnienie przyznał natomiast, że jest z jego powodu szczęśliwy, ale… nie może obiecać, że zasłuży sobie na drugi Diament. - Mogę za to obiecać, że postaram się nie zepsuć tego, który otrzymałem – dodał, wywołując aplauz publiczności.

25 lat koncertów w Trójce - czytaj więcej

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>
Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

W tym roku mija 25 lat odkąd Trójka rozpoczęła emisję koncertów z udziałem publiczności. W trójkowym studiu zagrali najznakomitsi polscy muzycy i gwiazdy światowego formatu.

Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny cykl audycji przypominający koncertową historię Programu 3. Jubileusz uświetnią także występy trzech wybitnych postaci sceny muzycznej: poza Jaromírem Nohavicą będą to także Randy Crawford oraz Matt Dusk .

(ei)

Polecane