Piotr Cugowski: praca nad płytą "Marek Jackowski" była zaszczytem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piotr Cugowski: praca nad płytą "Marek Jackowski" była zaszczytem
Piotr CugowskFoto: TVP/PAP/ Ireneusz Sobieszczuk

- Marek Jackowski cały materiał muzyczny na tę płytę i większość tekstów miał gotowych już dwa lata temu. Zbierał tylko artystów, którzy chcieliby z nim zagrać i ja bez wahania się zgodziłem - mówi Piotr Cugowski o albumie "Marek Jackowski".

Posłuchaj

Piotr Cugowski: praca nad płytą "Marek Jackowski" była zaszczytem - 3 wymiary gitary/Trójka
+
Dodaj do playlisty
+

22 października do sklepów trafi płyta Marka Jackowskiego zatytułowana po prostu "Marek Jackowski". Prace nad krążkiem zostały zakończone na trzy dni przed śmiercią muzyka (zmarł nagle 18 maja 2013 roku). Na płycie wystąpili między innymi Anna Maria Jopek, Ania Wyszkoni, Ewa Prus, Maciej Maleńczuk, Piotr Cugowski i Muniek Staszczyk.

Marek Jackowski i Anna Maria Jopek "Deszcz"
- Marka poznałem jakieś dwa lata temu, przy okazji gościnnych występów z zespołem Plateau, kiedy wspólnie pracowaliśmy nad "Projektem Grechuta" - mówi Piotr Cugowski. - Był człowiekiem, który błyskawicznie przełamywał niepotrzebne konwenanse i chociaż znaliśmy się tylko chwilę, szybko przeszliśmy na Ty - wspomina Marka Jackowskiego Cugowski.

Ostatnia płyta Marka Jackowskiego to muzyka dla tych, którzy lubią rockową balladę i energię oraz odrobinę muzycznej poezji. Do współpracy muzyk zaprosił swoich przyjaciół, którzy w duetach z nim lub sami zaśpiewali dziesięć piosenek.

Piotr i Wojtek Cugowscy w rozmowie z Piotrem Baronem opowiedzieli także o pracy nad ostatnią płytą zespołu Bracia. Album "Zmienić zdarzeń bieg” powstawał ponad rok, a jego nadejście zapowiadała ballada "Nad przepaścią” z gościnnym udziałem Edyty Bartosiewicz.

"3 wymiary gitary" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku tuż po godz. 13.05.

(ah)

Polecane