Magdalena Boczarska o "W ukryciu": w tym filmie zabrano moją urodę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Magdalena Boczarska o "W ukryciu": w tym filmie zabrano moją urodę
Magdalena Boczarska jako Janka i Julia Pogrebińska jako Ester w filmie "W ukryciu"Foto: mat. prasowe Warszawskiego Festiwalu Filmowego

- Wiem, że potrafię być piękna, ale to nie jest sztuką, sztuką jest być totalnie brzydką, szpetną i pokaleczoną wewnętrznie. Nie ma nic fajniejszego dla aktorki niż przekroczyć granice, poszukać w sobie ciemnej, mrocznej strony - mówiła Magdalena Boczarska o swojej roli w filmie "W ukryciu".

Posłuchaj

Magdalena Boczarska o "W ukryciu": w tym filmie zabrano moją urodę (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Magdalena Boczarska zagrała główną rolę w filmie Jana Kidawy-Błońskiego "W ukryciu". 14 października na 29. Warszawskim Festiwalu Filmowym odbyła się premiera dramatu.

Magdalena Boczarska: Kidawa-Błoński zmienił dla mnie scenariusz "W ukryciu" >>>

- Film jest o kobietach, ale ja będę zdecydowanie powtarzać, że to nie jest kobiece kino. W ogóle bardzo nie lubię tego podziału na męskie i kobiece filmy. Uważam, że film jest po prostu dla publiczności - mówiła aktorka w "Fajnym filmie".

Akcja "W ukryciu" toczy się podczas II wojny światowej. Jednak rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego podkreślała, że wojna jest tu tylko pretekstem i tłem do tego, żeby uprawdopodobnić opowiadaną historię, stworzyć dramatyczne okoliczności. - Chodziło o to, żeby wykreować świat, w którym dwie kobiety muszą być skazane na siebie - wyjaśniła Magdalena Boczarska.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz  "Trójkowo, filmowo" >>>

Radom, lata 1940. Ojciec głównej bohaterki Janki (Magdalena Boczarska) ukrywa w domu córkę przyjaciół - ekscentryczną i piękną Ester (Julia Pogrebińska). Z upływem czasu Janka coraz bardziej zaczyna interesować się niechcianym gościem. Między kobietami wytwarza się silna więź erotyczna.

Skazane przez los na samotność, spragnione miłości wpadają w sidła wcześniej nieznanych emocji. To opowieść o tym jak daleko człowiek jest się w stanie posunąć dla miłości, która potrafi stać się obsesją, a nawet skłonić do zbrodni. Janka z kruchej i strachliwej kobiety na oczach widza przeistacza się w silną, gotową do walki o miłość kobietę.

"W ukryciu" będzie miał premierę 26 grudnia.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.

(pg/mat. promocyjne)

Polecane