"Trójka do potęgi" w nowej odsłonie. Wyjdź z nami na scenę!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Trójka do potęgi" w nowej odsłonie. Wyjdź z nami na scenę!
"Trójka do potęgi": Andrzej Strzelecki i Zbigniew HołdysFoto: Wojciech Adam Jurzyk

Spektakl "Trójka do potęgi" wraca na afisz. 16 grudnia przedstawienie zostanie wystawione w Sali Kongresowej PKiN. – Na scenie zobaczymy nowe gwiazdy, pojawi się nowy, intrygujący wątek. Nowością będą także dwie role obsadzone przez słuchaczy – mówi Magda Jethon, dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Posłuchaj

Magda Jethon o spektaklu "Trójka do potęgi" i konkursie dla słuchaczy (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Grudniowa "Trójka do potęgi" to jeszcze bardziej atrakcyjna wersja sztuki, która z powodzeniem była wystawiana w ubiegłym roku w stołecznym Teatrze Syrena z okazji jubileuszu 50-lecia radiowej Trójki. Początkowo planowano tylko kilka przedstawień, ale zainteresowanie publiczności spowodowało, że spektakl gościł na deskach Syreny przez ponad pół roku. To zaowocowało pomysłem, aby wystawić "Trójkę do potęgi" jeszcze raz, tym razem na dużej scenie – w Sali Kongresowej. O wyjątkowości przedstawienia decydował nie tylko udział znakomitych aktorów i niezwykłych osobowości, ale także wplatane przez nich w fabułę improwizacje, które powodowały, że spektakl za każdym razem był inny.

Jeszcze jednym, bardzo ważnym powodem, dla którego Trójka zdecydowała się na ponowne wystawienie sztuki jest fakt, że dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany Zakładowi Leczniczo-Opiekuńczemu w Piszkowicach.

Piszkowice: chore dzieci czekają na Twoją pomoc!

Zakład opiekuje się ciężko chorymi dziećmi, najczęściej porzuconymi tuż po urodzeniu. Ich stan zdrowia nie pozwala na funkcjonowanie bez długotrwałej, specjalistycznej opieki medycznej. Wiele z nich wymaga żywienia dojelitowego, wspomagania oddychania i krążenia oraz całodobowej troski i uwagi. – O tym zakładzie sporo mówiliśmy na naszej antenie. Jest on znakomicie prowadzony przez siostry zakonne, boryka się jednak z wieloma trudnościami. Staramy się pomóc nie tylko finansowo, chcemy również przyczynić się do zmiany przepisów – tłumaczy Magda Jethon.

 

Wszystkie informacje o spektaklu "Trójka do potęgi" znajdą Państwo na specjalnej podstronie >>>

W grudniowym spektaklu zabawnych improwizacji na pewno nie zabraknie, ale pojawi się także kilka nowości – zaskakujący wątek, a wraz z nim nowa intrygująca rola mówiona oraz kilka niemych –  tak jak poprzednio niezwykle barwnych.

Zadbali o to autorzy tekstu, Grzegorz Miecugow i Wojciech Zimiński. Na scenie zobaczymy nie tylko gwiazdy znane z poprzednich przedstawień: Daniela Olbrychskiego, Stanisława Tyma, Zbigniewa Zamachowskiego, ale także nowe postaci – Pawła Królikowskiego, Mariusza Czerkawskiego, Anitę Werner czy Zbigniewa Wodeckiego – oraz… dwoje słuchaczy Trójki.

Regulamin konkursu "Trójka do potęgi - nabór"

– Od razu powiem, że słuchacze nie muszą się denerwować. Rola jest łatwa. Każdy, kto wygra konkurs, na pewno będzie się nadawał do teatru. A zachętą niech będzie możliwość przebywania z sześćdziesięcioma gwiazdami za kulisami – mówi dyrektor radiowej Trójki.

W poniedziałek, 14 października, na antenie ruszył konkurs, w którym do wygrania jest właśnie udział w przedstawieniu – nieme role żeńska i męska. Wystarczy napisać (w dowolnej formie o długości do 160 znaków) interesujący, niebanalny tekst o Trójce i do 27 października wysłać go, SMS-em na numer 73 533, poprzedzając słowem "Rola". Zwycięzcy – autorzy najbardziej pomysłowych tekstów – zostaną wyłonieni w połowie listopada.

Zobacz zdjęcia i posłuchaj relacji z dotychczasowych spektakli >>

"Trójka do potęgi" to współczesna historia, pokazująca w formie komedii kryminalnej, jak zarobić na... małżeństwach. Troje socjologów postanawia odmienić swój los. Zakładają biuro pośrednictwa, by wzbogacić się (znacznie) dzięki kojarzeniu polskich obywateli z obcokrajowcami, którzy marzą o obywatelstwie unijnym. Po początkowym sukcesie sprawy zaczynają się jednak komplikować…

Premiera spektaklu odbyła się 30 i 31 marca 2012 roku. Dwuaktową sztukę wyreżyserował Wojciech Malajkat, scenariusz, na podstawie książki Grzegorza Miecugowa "Trójka do potęgi", napisał Wojciech Zimiński. Atutem spektaklu byli zarówno znakomici aktorzy (m.in. Katarzyna Figura, Beata Ścibakówna, Krystyna Tkacz, Grażyna Wolszczak, Mateusz Damięcki, Piotr Machalica, Piotr Szwedes, Stanisław Tym), jak i dziennikarze radiowej Trójki (Artur Andrus, Robert Kantereit, Marek Niedźwiecki, Michał Olszański). Na scenie można było zobaczyć także m.in. Marię Czubaszek, Urszulę Dudziak, Katarzynę Kolendę-Zaleską, Justynę Pochanke, Marylę Rodowicz, Justynę Steczkowską, Janusza Zaorskiego.

Bilety na spektakl "Trójka do potęgi" można kupić w trójkowym sklepiku od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00, (ul. Myśliwiecka 3/5/7, Warszawa), w internetowym sklepie eventim.pl oraz w sklepach sieci Empik na terenie całej Polski.

Polecane