Wielka gala plebiscytu "Polacy z werwą"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wielka gala plebiscytu "Polacy z werwą"
"Polacy z werwą"Foto: polacyzwerwa.pl

W sobotę, 19 października, podczas gali w Teatrze Wielkim w Warszawie poznamy laureatów plebiscytu "Polacy z werwą".

Plebiscyt "Polacy z werwą” ma na celu promocję osiągnięć wybitnych Polaków. Nagrody przyznane zostaną w siedmiu kategoriach. Spośród grona 21 nominowanych, Polacy w głosowaniu publicznym wyłonili po dwóch kandydatów do nagrody głównej w każdej z dyscyplin. Teraz jury plebiscytu wyłoni zwycięzców, których poznamy podczas uroczystej gali 19 października.

Każdy z laureatów w kategoriach: Design, Innowacje w biznesie, Kultura i sztuka, Medycyna, Nauka, Ochrona środowiska i Sport, uhonorowany zostanie przez PKN Orlen statuetką autorstwa Pawła Althamera oraz nagrodą pieniężną w wysokości 50 tys. złotych, która  zostanie przeznaczona na kontynuację działalności zawodowej.

W audycji "Do południa" przedstawiliśmy sylwetki wszystkich finalistów >>>

Widowisko w reżyserii Krzysztofa Materny rozpocznie występ Teatru Cieni. Uroczystość uświetnią również koncerty największych sław muzyki poważnej i jazzu - Krzysztofa Pendereckiego, któremu towarzyszyć będzie Sinfonia Iuventus oraz Marcusa Millera - amerykańskiego jazzmana, kompozytora i aranżera. Jazzmanowi na scenie towarzyszyć będzie Adam Sztaba. Podczas gali zagra także polska grupa Pectus, a ukoronowaniem wieczoru będzie koncert amerykańskiej gwiazdy - zespołu Gossip.

Plebiscyt "Polacy z werwą” to akcja zainicjowana przez PKN Orlen, której celem jest pokazanie realnego potencjału naszego kraju: młodych ludzi, którzy mają pomysły, pasję i wytrwałość. To oni tworzą rzeczy, projekty i rozwiązania, które służą budowie nowoczesnej Polski.

Plebiscytowi patronuje radiowa Trójka.
(polacyzwerwa.pl, kk)

Polecane