eduBudzik: dzieciaki da się pozytywnie nakręcić na wiedzę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
eduBudzik: dzieciaki da się pozytywnie nakręcić na wiedzę
Foto: Glowimages/Flickr

Warsztaty prowadzone przez prawdziwych profesorów wykładających na Uniwersytecie Dzieci, samodzielne wykonywanie doświadczeń, mierzenie się z prawami fizyki i chemii w Centrum Nauki Kopernik - oto elementy programu eduBudzik, który pozytywnie "nakręca” młodych odkrywców z małych miejscowości w Polsce.

Posłuchaj

eduBudzik: dzieciaki da się pozytywnie nakręcić na wiedzę (Obieg otwarty/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Pomysłodawcy programu eduBudzik - w szkołach oddalonych od dużych aglomeracji miejskich - sprawdzili, jakie potrzeby edukacyjne mają dzieci uczące się w tamtejszych placówkach.
Badania pokazały, że nie warto inwestować w infrastrukturę, w pracownie multimedialne, bo te z powodu częstych likwidacji szkół pozostaną albo nie. – Okazało się, że lepiej inwestować w człowieka, w ucznia, bo niezależnie od tego, gdzie on się będzie uczył, to z wiedzą, z nowym spojrzeniem na świat pozostanie już na zawsze – mówi Małgorzata Jankowska z wydawnictwa Nowa Era, współtwórcy programu eduBudzik.
Tak powstała idea eduBudzik. Celem programu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z małych miejscowości, inspirowanie do odkrywania swoich mocnych stron i zainteresowań oraz wspieranie nauczycieli i rodziców w motywowaniu dzieci do stałego rozwoju i rozbudzania pasji.
Uczniowie z małych miejscowości biorą udział w ekspedycjach naukowych do miejsc ciekawych, inspirujących i motywujących do nauki. – Pośrednim celem programu jest przekazanie komunikatu: możecie sobie wymarzyć swoją drogę w życiu, a potem o nią walczyć – wyjaśnia Piotr Wikarek ze Stowarzyszenia Navegadores
W programie eduBudzik weźmie udział około dwudziestu szkół z ośmiu województw. Program jest w całości finansowany przez partnerów programu.

Audycji "Obieg otwarty" można słuchać w poniedziałki o godzinie 7.40, w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Przygotowała ją Agnieszka Stępień.

(ah)

Polecane