Anita Lipnicka o płycie "Vena Amoris”: jak pierwsza faza zakochania

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Anita Lipnicka o płycie "Vena Amoris”: jak pierwsza faza zakochania
Anita Lipnicka mówi, że "Vena Amoris" to płyta idealna na jesienne nastroje. Krążek jest już w sklepach, można się przekonać. Foto: Mystic/ mat. prom./ Anna Włoch

- Płyta powstała zadziwiająco szybko, bo nagrałam ją właściwie w 8 dni. Wszystko totalnie na żywo, siedząc z muzykami w jednym pokoju. To była niesamowita kumulacja energii – opowiadała w Trójce Anita Lipnicka.

Posłuchaj

Anita Lipnicka o płycie "Vena Amoris”: jak pierwsza faza zakochania (LP Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Najnowszy album Anity Lipnickiej zatytułowany jest "Vena Amoris". Materiał został zarejestrowany w Londynie pod czujnym okiem realizatora dźwięku Grega Freemana (Mumford And Sons, Grandaddy, Goldfrapp), którego artystka zaprosiła do współpracy nad produkcją płyty.  Na album składa się 12 klimatycznych utworów, nagranych na żywo, utrzymanych w nurcie alternatywnego popu zabarwianego wpływami stylu "Americana”. Patronem medialnym płyty jest Trójka.

"Vena Amoris" płytą tygodnia w Trójce>>>

- Dzięki temu, że nagrywaliśmy na żywo wytworzyła się naprawdę niesamowita energia i jestem przekonana, że przysłużyło się to płycie. To były emocje trochę przypominające pierwszą fazę zakochania. Wierzę w to, że one się także przeniosły na album – opowiadała artystka w rozmowie z Piotrem Baronem.

Nie wszystko jednak w trakcie pracy poszło gładko. - Niestety utknęłam na etapie miksów i masteringów, na szczęście ostatecznie wszystko się dobrze ułożyło i płyta jest. Udało nam się też nagrać charakterystyczne instrumenty, nadające piosenkom vintage'owe brzmienia. Były to m.in. pedal steel, banjo, czy wibrafon – dodała Anita Lipnicka.

Jaki nastrój dominuje na krążku "Vena Amoris"? - Ja raczej piszę o emocjach, a nie angażuję się społecznie czy politycznie. Tworzę piosenki, jak je nazywam, około sercowe. Tu zależało mi na połączeniu polskiego języka z nurtem "Americana", który uwielbiam, więc powstała bardzo ciekawa mieszanka – opowiadała Anita Lipnicka.

Jak dokładnie wyglądała praca w studiu i jaki związek ma z tym włoski makaron? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, którą prowadził Piotr Baron.

Na "LP Trójkę" zapraszamy w każdy piątek od godz. 9 do 12.

(ei)

Polecane