Nowicka o współpracy z Palikotem: rzucam koło ratunkowe

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nowicka o współpracy z Palikotem: rzucam koło ratunkowe
Wanda NowickaFoto: Trójka/Polskie Radio

Wanda Nowicka deklaruje "bardzo ograniczone zaufanie" do Janusza Palikota, ale będzie z nim współpracować. W niedzielę szef Ruchu Palikota ma ogłosić powołanie nowego tworu partyjnego z nową nazwą.

Posłuchaj

Wanda Nowicka o współpracy z Januszem Palikotem (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Nowicka, która w lutym została wyrzucona z Ruchu Palikota, zapowiedziała w radiowej Trójce, że będzie w prezydium Sejmu reprezentować klub poselski swoich dawnych kolegów. Wicemarszałek Sejmu zastrzega, że nie zna programu nowego ugrupowania, ale chce wraz z nim realizować swoje cele polityczne. - Mamy dwie partie prawicowe całkowicie dominujące, a po lewej stronie gdyby miało zostać tylko SLD, to z mojego punktu widzenia byłaby to sytuacja absolutnie niedopuszczalna, w związku z tym świadomie zdecydowałam się rzucić koło ratunkowe temu nowemu ugrupowaniu po to, żeby ono miało szansę zaistnieć - mówiła w Trójce Wanda Nowicka.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Komentatorzy", "Salon polityczny Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Nowicka przyznaje, że nie odzyskała zaufania do Janusza Palikota, ale mimo to będzie z nim działać w polityce. - Myślę, że w tym momencie nie jest wymagane moje pełne zaufanie. W życiu kieruję się zasadą ograniczonego zaufania do wszystkich - zaznaczyła wicemarszałek Sejmu.

Wandę Nowicką wykluczono z klubu Ruchu Palikota w lutym tego roku. Powodem była medialna awantura wokół przyznania premii członkom prezydium Sejmu. Klubowi nie udało się wówczas odwołać Nowickiej z funkcji wicemarszałka izby, od tego czasu nie miał reprezentanta w prezydium.

Rozmawiał Marcin Zaborski.

(aj)

Polecane