"Cinema Meets Jazz" Witold Janiak Trio i "Vena Amoris" Anity Lipnickiej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Cinema Meets Jazz" Witold Janiak Trio i "Vena Amoris" Anity Lipnickiej
Witold Janiak Foto: Aleksandra Korszuń

Przed południem gramy "Cinema Meets Jazz" w wykonaniu tria Witolda Janiaka, a po południu najnowszy album Anity Lipnickiej "Vena Amoris". Zapraszamy do słuchania naszych płyt tygodnia.

Płyta tygodnia przed południem: Witold Janiak Trio "Cinema Meets Jazz"

- Filmy z czasem starzeją się.  Dobra muzyka nigdy, bo nie jest związana kontekstem mody, uwarunkowań obyczajowych, techniki filmowej. Granie muzyki z filmu, to jakby danie drugiej szansy, drugiego życia filmowi, z którego pochodzi. Dlaczego wybrałem akurat te utwory? Kryteria były dwa. Wrażenie, jakie wywarł na mnie film, zmieniając mój sposób patrzenia na świat. Oczarowanie tematem muzycznym, który towarzyszył scenom filmowym. Tematem integralnie związanym z klimatem dzieła kinematograficznego, ale będącym także arcydziełem samym w sobie. Żadnym utworom nie przypisuję pierwszeństwa; bez względu na stopień oddziaływania pierwowzorów na moją wyobraźnię, interpretacje te zawsze pozostaną częścią sposobu przeżywania otaczającego mnie świata - opowiada Witold Janiak.

/

Lista utworów:

1. Dirty Dancing
2. The Falcon and the Snowman
3. Snow White
4. Forrest Gump
5. 8 Mile
6. Rosemary’s Baby
7. Chinatown
8. The City of Lost Children
9. Chariots of Fire

Płyta tygodnia po południu: Anita Lipnicka "Vena Amoris"

mat.
mat. promocyjne / Mystic / Anna Włoch

Już 4 października ukaże się najnowszy album Anity Lipnickiej zatytułowany "Vena Amoris". Materiał został zarejestrowany w Londynie. Na płytę składa się 12 utworów utrzymanych w klimacie alternatywnego popu, zabarwionego wpływami nurtu americana. – Chciałam nagrać coś, co nie będzie przypominało żadnych moich wcześniejszych dokonań, ani kojarzyło się z niczym, co można usłyszeć na naszym rodzimym rynku muzycznym – mówi Anita Lipnicka. – Postawiłam na niekonwencjonalny zestaw kolorów i vintage'owe brzmienia, instrumenty takie jak pedal steel, banjo, wibrafon czy Wurlitzer.

/

Lista utworów:
1. Eon
2. Hen, Hen
3. Gdy Na Mnie Nie Patrzysz
4. Vena Amoris
5. Sen Laury
6. Monochrom
7. Trzecia Zima
8. Wodowanie
9. Za Dużo Aniołów
10. Sama
11. Nie Wiem
12. Kometa


(mat.prasowe/mk, gs)

Polecane